Reklama

Niemal 2 tony karmy ufundowali bezpańskim psom i kotom internauci za pośrednictwem platformy www.dlaSchroniska.pl w ramach akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Część tych zapasów już wkrótce trafi także do rzeszowskiego schroniska „Kundelek”.

W listopadzie i grudniu na www.dlaSchroniska.pl trwała specjalna akcja „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt schronisk i fundacji z całej Polski, które w ten sposób zbierały dla swoich czworonożnych podopiecznych zapasy karmy na zimę. Podarunek pod choinkę mógł bezpańskiemu psu czy kotu ufundować każdy i to już za kilka, kilkanaście złotych – wystarczył dostęp do internetu.

W efekcie do podmiotów opiekujących się zwierzakami trafią niemal dwie tony mokrej i suchej karmy, z czego część otrzymają Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie oraz działająca w tym mieście Fundacja dla Bezdomnych Zwierząt „FELINEUS”.

– Karma, w szczególności taka lepszej jakości, dopasowana do wieku i potrzeb poszczególnych czworonogów, to coś, na co u nas zapotrzebowanie praktycznie nigdy się nie kończy, dlatego ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Większa ilość karmy przyda nam się w szczególności teraz, bo na początku roku zawsze przybywa u nas zwierząt – mówi Małgorzata Posiewała z Fundacji „FELINEUS”.

– Co roku przestrzegamy przed kupowaniem czworonogów pod choinkę, ale niestety nie wszyscy tych ostrzeżeń słuchają. Efekty są zauważalne już krótko po Świętach, bo do naszej placówki trafia bardzo dużo takich porzuconych „prezentów” – dodaje Anna Pełka z rzeszowskiego schroniska.

Na www.dlaSchroniska.pl każdy sam wskazuje nie tylko, które schronisko czy fundację chce wesprzeć, ale też wybiera konkretnego zwierzaka, do którego trafią podarowane przez niego upominki.

– Można mieć pewność, że taki prezent będzie trafiony, bo listy rzeczy potrzebnych każdemu czworonogowi są przygotowywane przez jego opiekunów i na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu można śledzić, co danemu psu czy kotu podarowali już inni internauci, a czego cały czas mu brakuje – tłumaczy Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi akcję dlaSchroniska.pl.

Cała procedura odbywa się przez internet. Dostawa darów do schronisk jest bezpłatna i zajmują się nią twórcy tej inicjatywy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: