Zdjęcie: Karol Łakomiec / Kasia Lins / Facebook

PRO8L3M i Kasia Lins zagrają na tegorocznych Tonach. Wcześniej line-up festiwalu zasiliła Mery Spolsky.  

Estrada Rzeszowska ogłosiła nazwiska kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas drugiej edycji festiwalu Tony. Do Mery Spolsky, o której pisaliśmy TUTAJ, dołączyli PRO8L3M i Kasia Lins. 

PRO8L3M to grupa hip-hopowa, którą tworzą duet Oskar i Steez. Zespół zadebiutował w 2013 roku i prędko zyskał rozgłos. Ich single odtworzono na YouTubie po kilkadziesiąt milionów razy. Trzy albumy studyjne grupy „PRO8BL3M”, „Widmo” i „Fight Klub” uzyskały status platynowej płyty. 

– PRO8L3M zagra numery z dwóch ostatnich albumów „Art Brut 2” i „Fight Club”. Nie zabraknie też klasyków elektryzującego i kontrowersyjnego, w dobrym tego słowa znaczeniu, duetu – zachęca Estrada Rzeszowska. 

Opowieść o piekle i raju

Zdjęcie: materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

Kasia Lins to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Rzeszowska publiczność miała już okazję wysłuchać jej na żywo. W stolicy Podkarpacia Lins wystąpiła w 2019 roku. W studio Polskiego Radia Rzeszów zagrała utwory ze swojego debiutanckiego albumu „Wiersz ostatni”.

Na Tony przywiezie nowy materiał – z płyty „Moja wina”, na którą składają się opowiadania o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach.

– „Moja wina” to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści – zapowiada Estrada Rzeszowska.

Kasia Lins i PRO8L3M wystąpią na scenie w Biurze Wystaw Artystycznych 31 lipca.  Lins o godz. 19:00, a PRO8L3m o godz. 21:30. 

Bilety na koncert są dostępne – TUTAJ. Pojedyncze wejściówki kosztują od 30 do 50 zł. Karnety na jeden dzień festiwalowy wyceniono na 99 zł. Festiwal potrwa od 30 do 31 lipca. 

Zdjęcie: materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama