Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Nie 20 a trzy – do tylu w tym roku miasto zredukowało coroczne spotkania Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, z mieszkańcami osiedli. 

Zgodnie z 17-letnią tradycją w tym roku po raz kolejny odbędą się cykliczne spotkania z mieszkańcami rzeszowskich osiedli, czyli tzw. Tour de Ferenc. Zazwyczaj takie spotkania rozpoczynały się we wrześniu. Było ich ok. 20. W 2018 roku „Tour de Ferenc” wyjątkowo wystartował już pod koniec lipca w związku z kampanią wyborczą do samorządu. 

Ideą spotkań z mieszkańcami była chęć dyskusji miejskich urzędników na czele z Tadeuszem Ferencem, prezydentem Rzeszowa, o bieżących sprawach danego osiedla.  Spotkania były także okazją do omawiania planów inwestycyjnych na kolejny rok. 

W tym roku spotkań w takiej formule już nie będzie. – Tym razem chcemy zorganizować trzy ogólne spotkania, podczas których każdy z mieszkańców będzie mógł zgłosić swoje osiedlowe problemy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

– Zdecydowaliśmy się na zmianę formuły, ponieważ ludzie narzekali, że w wyznaczonych terminach nie mogą pojawić się na spotkaniach. Ponadto, ostatnie spotkania zwykle kończyły się, gdy był już gotowy projekt budżetu – tłumaczy Chłodnicki.

Pierwsze spotkanie w nowej formule zaplanowano na 18 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Bł. Karoliny. Drugie na 25 października w Publicznej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów, a trzecie na 8 listopada w hali sportowej przy V LO przy ul. Hetmańskiej. Godziny rozpoczęcia spotkań nie są jeszcze znane. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama