Zdjęcie: Rzeszów - stolica innowacji / Facebook

To już oficjalne. Do Rzeszowa po czterech latach nieobecności wróci Tour De Pologne. W stolicy Podkarpacia zaplanowano metę jednego z etapów wyścigu.

78. edycja największego wyścigu kolarskiego w Polsce zagości do Rzeszowa między 9 a 15 sierpnia 2021 roku. Taka decyzja zapadła w środę, gdy w rzeszowskim ratuszu gościł Czesław Lang, dyrektor generalny LangTeam, który organizuje imprezę. 

– Czesław Lang oraz pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak ustalili i potwierdzili, że jeden z etapów wyścigu będzie finiszować w Rzeszowie – przekazuje Artur Gernand z biura prasowego magistratu.

Szczegóły trasy 78. Tour de Pologne nie są na razie znane. Prawdopodobnie pobiegnie ona województwami: lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. – Nie możemy ujawnić szczegółów. Pozostawiamy to organizatorom. Jeszcze nie podpisaliśmy umowy, więc o finansach także nie możemy mówić – twierdzi Gernand. 

Tour de Pologne wraca do Rzeszowa po dłuższej przerwie. Ostatni raz kolarze ścigali się w stolicy Podkarpacia w 2017 roku. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama