Tożsamość ofiary tragicznego skoku do wody w Leżajsku potwierdzona

0

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który w niedzielne późne popołudnie utonął w zbiorniku melioracyjnym w Leżajsku. 

 

– To 24-letni mieszkaniec Leżajska – przekazał nam w poniedziałek mł. asp. Miłosz Krzywonos, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. – Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczono do badań sekcyjnych – dodał.

– Sekcja zwłok wstępnie jest zaplanowana na najbliższą środę – mówi Katarzyna Leszczak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Leżajsku, która nadzoruje policyjne czynności mające wyjaśnić dokładne okoliczności niedzielnej tragedii

Doszło do niej przed godz. 18:00. Policja otrzymała sygnał, że do zbiornika melioracyjnego w Leżajsku (tzw. Floryda) wskoczył mężczyzna i już nie wypłynął. Tuż przy brzegu jest stosunkowo płytko, ale w niektórych miejscach głębokość wody przekracza 2,5 m. 

Do akcji ratowniczej zaangażowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, dwie łódki, na miejsce ściągnięto również płetwonurków z komend straży pożarnej z Przemyśla i Biłgoraja. Po około 1,5-godzinnej akcji płetwonurkowie wyciągnęli z wody ciało mężczyzny. 

– Znajdowało się przy pomoście – mówi bryg. Wojciech Długosz, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku. – Po wyciągnięciu mężczyzny, trwała jeszcze reanimacja mężczyzny. Bezskuteczna – dodaje. 

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźnie na terenie zbiornika nikt nie towarzyszył – twierdzi prokurator Katarzyna Leszczak. Służby o zdarzeniu poinformowała jedna z osób, która widziała, jak mężczyzna wskoczył do wody.

Do wieczora policjanci ustalali tożsamość ofiary tragicznego skoku do wody. To 24-letni mieszkaniec Leżajska. Strażacy apelują o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajcie ze zbiorników strzeżonych, pod żadnym pozorem nie pijcie wcześniej alkoholu.

(ram)

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku 

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama