Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie
Reklama

Policjanci ustalają tożsamość pieszego, który w czwartek w nocy (30 marca) został śmiertelnie potrącony na drodze krajowej nr 19 w Babicy pod Strzyżowem. 

Do tragedii doszło przed godz. 3:00 w nocy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 27-letni obywatel Białorusi, który kierował ciężarową scanią, jadąc w kierunku Czudca, z nieznanych jeszcze przyczyn, potrącił pieszego. Pieszy zginął na miejscu.

– To mężczyzna w wieku około 40-50 lat, wciąż ustalamy jego tożsamość. Na miejscu wypadku policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii pod nadzorem prokuratora – mówi kom. Katarzyna Kosturek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. 

– Na miejscu zdarzenia jest także biegły z zakresu wypadków drogowych. Będziemy próbowali dotrzeć do monitoringu i sprawdzić, czy potrącenia nie zarejestrowała jakaś kamera – dodaje Kosturek.   

Droga krajowa nr 19 przez sześć godzin była całkowicie zablokowana, policjanci kierowali samochody osobowe na Lubenię, Czudec i Niechobrz, ciężarówki musiały czekać na odblokowanie drogi, a to się stało o 9:00. Utrudnienia zakończyły się ok. 10:30. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama