Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 20:00 na torach kolejowych w Nowej Dębie. Pociąg osobowy najechał tam na nastolatkę, która poniosła śmierć na miejscu.
Ciało na torach w Nowej Dębie
Zgłoszenie do służb ratunkowych o zdarzeniu dotarło w niedzielny wieczór, o godz. 19:45. Według wstępnych informacji, znajdowało się tam ciało młodego kobiety, które zostało potrącone przez pociąg pasażerski jadący w kierunku Rzeszowa.
– Na miejsce niezwłocznie skierowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, liczące łącznie siedmiu ratowników. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili tragiczne informacje – młoda nastolatka została śmiertelnie potrącona przez pociąg pasażerski jadący na trasie Stalowa Wola – Rzeszów – przekazał rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, st. kpt. Norbert Strojnowski.
Na miejscu pracowały jednostki PSP z Nowej Dęby, Straż Ochrony Kolei, policjanci z Nowej Dęby i Tarnobrzega a także ratownicy medyczni z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu i Szpitala w Nowej Dębie.
Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny tragedii
Niestety nastolatka poniosła śmierć na miejscu i jej życia nie udało się uratować. Działania służb polegały więc na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Policyjne i prokuratorskie śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tej tragedii jest w toku.
W momencie zderzenia pociągiem podróżowało 90 pasażerów. Szczęśliwie w ich przypadku obyło się bez poważnych obrażeń. W związku z akcją w Nowej Dębie, ruch kolejowy na tej trasie został całkowicie sparaliżowany. Aktualnie kursy pociągów odbywają się już bez przeszkód.
Póki co nie jest wiadome, czy przyczyną tragedii był nieszczęśliwy przypadek lub nieuwaga, czy też celowe działanie nastolatki, która weszła pod jadący pociąg.
Tragiczne zderzenie kilku samochodów. Jedna ofiara śmiertelna [ZDJĘCIA]




![Dwa pożary samochodów w Rzeszowie jednego dnia. Strażacy gasili kolejne auto [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-samochodu-rzeszow2-218x150.jpg)


![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)







![Ponad kilometr nowej nawierzchni i podwójne zastosowanie. Jasionka gotowa na przyjęcie większej liczby samolotów [ZDJĘCIA] jasionka](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/jasionka-3-218x150.jpg)

![Rzeszowskie Bulwary przejdą metamorfozę. Powstanie nowoczesna strefa rekreacji [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/plac-zabaw-rzeszow-bulwary-wizualizacje0-218x150.jpg)

![Nalot na kierowców w Rzeszowie. Policja walczy z hałasem, ale naruszeń… nie stwierdzono [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/cichy-rzeszow0-218x150.jpg)
![Pekao Rzeszów Bike Festival 2026. Najlepsi stanęli na podium [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_8221-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


















![Paraliż na przebudowanym za miliony przejeździe. Szlaban w dół, a fachowcy jadą… z Kolbuszowej! [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/swiatla-warszawska-mysliwska-218x150.png)



