Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

Rozpędzony kierowca forda potrącił parę pieszych w Będziemyślu w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Na miejscu zginął 25-latek!

Do tragedii doszło w sobotę (15 lipca), ok. godz. 22:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca forda, na prostym, oświetlonym odcinku drogi potrącił idącą poboczem parę pieszych: 21-latkę z Ropczyc i 25-letniego mieszkańca gminy Sędziszów Młp.

– W wyniku zderzenia, 25-latek zginął na miejscu, a kobieta trafiła do szpitala – mówi mł. asp. Wojciech Tobiasz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali osobowym fordem: 48-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego i 51-letniego mieszkańca podrzeszowskiej gminy Świlcza. Obaj byli pijani, mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci ustalają, który z nich kierował autem w chwili wypadku. – Obaj trzeźwieją w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieją, z udziałem mężczyzn będą wykonywane dalsze czynności – poinformował nas w niedzielę Wojciech Tobiasz. 

Na miejscu zdarzenia policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. Zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn dramatu. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach
Zdjęcie: OSP KSRG Krzywa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama