Zdjęcie: KP PSP w Strzyżowie
Reklama

80-letni mężczyzna zginął w pożarze drewnianego domu w Widaczu pod Strzyżowem. 

Informacje o pożarze strażacy otrzymali w poniedziałek przed godz. 2:00 w nocy. Na miejsce wysłano 9 zastępów straży pożarnej. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, ogniem objęty był cały dom.

– Z płonącego budynku wydostała się jedna osoba, której nic się nie stało i poinformowała strażaków, że w domu znajduje się jeszcze 80-latek – relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Po częściowym przygaszeniu ognia strażacy weszli do środka i ewakuowali mężczyznę. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Przyczyny pożaru domu nie są znane, ustala je policja pod nadzorem prokuratora. 

Zdjęcie: KP PSP w Strzyżowie

Od początku września podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 160 pożarów w mieszkaniach i domach. 5 osób trafiło do szpitali z poparzeniami, bądź w wyniku zatrucia dymami pożarowymi, dwie osoby zginęły. 

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym strażacy apelują, by sprawdzać urządzenia, które służą do ogrzewania naszych domów i mieszkań. – Sprawdźmy także drożność przewodów kominowych, czy nie ma w nich nagromadzonych sadz – apelują strażacy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: