Zdjęcie: Podkarpacka straż pożarna
Reklama

Ciało około 80-letniego mężczyzny znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru trawy na nieużytkach w podrzeszowskim Sokołowie Małopolskim. 

Strażacy o pożarze traw dowiedzieli się w sobotę przed godz. 14:00. – Ogień pochłonął około 1 ha traw i zarośli – relacjonuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. Starszy mężczyzna jest pierwszą ofiarą tego typu pożaru na Podkarpaciu.

Dokładne okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. – Prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu zwłok w celu potwierdzenia tożsamości mężczyzny i ustalenia przyczyn zgonu – dodawał Bartosz Wilk z podkarpackiej policji. 

W niedzielę policja poinformowała, że ofiarą pożaru jest 84-letni mieszkaniec Sokołowa Młp.

W tym roku podkarpaccy strażacy gasili już 2052 pożarów traw na łąkach, polach i nieużytkach. Ogień zdewastował około 1200 ha pól i łąk. Jedna osoba została ranna, jedna zginęła właśnie podczas sobotniego pożaru w Sokołowie Młp.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

19 KOMENTARZE

 1. Szczerze współczujesz straty!? Weź nie żartuj!! Twoje wcześniejsze komentarze zaprzeczaja temu co teraz piszesz!! Nie rozśmieszaj ludzi bo się pogrążasz !!

 2. Jeśli dla kogoś ,,bezcenne” (a takie jest ludzkie życie) oznacza brak jakiejkolwiek wartości to na pewno jest taniej… Jedna ofiara już jest, inne wcześniej przypadku też się zdarzały ale jakoś nie pchnęło to niektórych do racjonalnej oceny PALIĆ, CZY NIE PALIĆ:)

 3. Twój komentarz chyba wyczerpuje dostatecznie temat i już wszyscy widzą co to znaczy nie mieć mózgu. Czytanie ze zrozumieniem też u ciebie leży… Jest napisane też niżej że jeśli nie on to podpalił to sprawca powinien odpowiedzieć jak za umyślne zabójstwo. Ktoś kto ma mózg chyba może logicznie wywnioskować w sucha trawa pali się bardzo łatwo a kontrolować ogień już tak łatwo nie jest.
  Ale faktycznie, rodzinie należą się wyrazy współczucia bo na pewno nie jest miłe stracić kogoś bliskiego, szczerze współczuję straty.

 4. Szkoda chłopa, ale teraz może jego znajomi zanim podpalą trawę to się zastanowią czy warto ryzykować życie a czasami też dobytek. Trawa koszona rotacyjną, ale regularnie, nie tworzy ogromnych suchych kęp. Ale niby taniej podpalić… czy aby na pewno?

 5. Trelelele jesteś DEBILEM, zero wscpółczucia dla rodziny tego Pana. Nawet nie wiesz czy to On podpalił, czy ktoś inny, a oceniasz człowieka. Nawet Go nie znasz a takie rzeczy wypisujesz!! Jakie to uczucie nie mieć mózgu?? Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że go nie masz!! Więc jak to jest?? Możesz coś o tym napisać. Niektórzy chca wiedzieć jak to być bezmózgiem!!

 6. To trzeba było zgłosić TYLKO i WYŁĄCZNIE że jest pożar. Na bank by straż przyjęła zgłoszenie. A tak to z jego interpretacją różnie bywa.

 7. Nie jestem przesądny ale jak chcesz to możesz w mojej intencji splunąć przez lewe ramię i obrócić się trzy razy wokół własnej osi…
  Dla mnie to podwójny debil – nie dość że wypala trawy i degraduje środowisko naturalne to jeszcze ma 80 lat i zajmuje się takimi rzeczami. To jest ogień, wystarczy jeden podmuch wiatru nie z tej strony co trzeba i jest w pułapce a w tym wieku już tak żwawo nie ucieknie z pola rażenia… Najgłupszy sposób na popełnienie samobójstwa! Nagroda Darwina się należy.
  Martwisz się o uczucia jego bliskich? A gdzie oni byli wtedy? Podkładali ogień z drugiej strony?

 8. W tamtym roku sąsiad palił trawe na polu pomiędzy domami. Z jednej strony tego pola mieszka sąsiad z drugiej ja mam dom. Zrobił 3 ogromne sterty trawy i podpalił około 3m od mojego ogrodzenia. W domu miałem otwarte okna. Wszystko śmierdziało, okopcone. Zadzwoniłem po straż pożarną żeby zgłosić. Nie przyjechali!!! Mam nagranie i zdjęcia tego zdarzenia. Nikogo to nie zainteresowało!!! Nikogo.Tak samo było z paleniem śmieci. Też zgłosiłem. Nikt nie przyjechał sprawdzić. Chociaż dym czarny z komina, śmierdzący, ewidentnie jakaś guma! I po co te prawa i ustawy o ochronie środowiska, wypalaniu traw i antysmogowe jak nikt z tym nic nie robi? Nikt nie reaguje? Jak zadzwoniłem to powiedzieli że złośliwie zgłaszam na sąsiada to nie przyjadą. Serio?

 9. Trelelele, pilnuj się bo nie znasz dnia ani godziny. A pisząc, że dobrze tak….. Tym samym pokazałeś jakie dno reprezentujesz. Będzie cię to prześladowało. To co napisałeś.

 10. Każda śmierć jest tragedią, ale abstrahując od tematu – ciekawe co się dzieje w PODRZESZOWSKIM Lublinie, albo w PODRZESZOWSKIM Krakowie…
  Redakcjo, Sokołów Małopolski jest oddalony o +/- 25 km od Rzeszowa (!)

 11. Dobrze ze zginął???!!! Chyba nie wiesz co piszesz!! Zginal czlowiek, ciekawe co bys powiedzial gdyby to byl ktos z Twojej rodziny?! Nikimu nie życzę takiej śmierci, nawet Tobie! Nastepnym razem pomysl (jeśli masz czym) zanim napiszesz komentarz! Te komentarze moze czytac rodzina tego Pana. Troche szacunku dla nich bo stracili kogos bliskiego 🙁

 12. Takie chamskie legendy ziemia się użyznia,jak z górki to na luzie bo nie pali jak na światłach to na luzie jak opony i gruz to do lasu a klecha nawet jak dzieci się czepia to wina dzieci ciemnogród i tyle.Nie zmienia to faktu,że stała się tragedia zginał człowiek a pisać,że tak dobrze to skurw….wo.

 13. Dobrze tak chu.owi jeśli to on wypalał a jeśli zginął przez głupotę kogoś innego to mam nadzieję że odpowie jak za umyślne zabójstwo… Mało się mówi że to nie południowo amerykanski busz gdzie wypalanie zachodzi w sposób naturalny i faktycznie użyźnia glebę a u nas degraduje to środowisko? …to ku.wa nie – dalej żyją w swoim zaścianku i palą trawy jak ruskie gdy ich Niemcy gonili 😉

Comments are closed.