Zdjęcie: KP PSP w Łańcucie

Policjanci wyjaśniają tragiczne skutki pożaru domu w Korniaktowie pod Łańcutem. Zginął 75-letni mężczyzna, jego o rok starsza żona trafiła do szpitala. 

Służby o pożarze powiadomiono w sobotę (9 grudnia), ok. godz. 7:30. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, ogniem objęta była część pomieszczeń murowanego domu. W pożarze zginął 75-letni mężczyzna, a jego 76-letnia żona z objawami zatrucia dymami pożarowymi trafiła do szpitala. W akcji gaśniczej brało udział 20 strażaków. 

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. Przyczyny pożaru nie są znane. – Ustali je biegły ds. pożarnictwa – mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zwłoki mężczyzny znaleziono, gdy strażacy ugasili pożar. – Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala na badania. Nic poważnego jej się nie stało – dodaje Klee-Bylica. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od 1 października br., czyli umownej daty rozpoczęcia sezonu grzewczego, w pożarach domów i mieszkań na Podkarpaciu zginęło już 7 osób, a 16 zostało rannych. – Podkarpaccy podkarpaccy wyjeżdżali już do blisko 240 tego typu pożarów – poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama