Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

30-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w środę po południu na drodze krajowej nr 94 w Brzezówce w powiecie ropczycko-sędziszowskim. 

Jak poinformował mł. asp. Wojciech Tobiasz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, do wypadku doszło przed godz. 15:00. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 30-letni kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności, w trakcie wyprzedzenia innych pojazdów uderzył w tył skręcającej w lewo ciężarówki. 

Kierowca VW z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Dębicy. – Pomimo wysiłków lekarzy, życia 30-letniego mieszkańca Ropczyc nie udało się uratować – relacjonuje Wojciech Tobiasz. Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku. 

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność. – Zawsze, kiedy podejmiemy decyzję o wyprzedzaniu, upewnijmy się, możemy to zrobić w sposób bezpieczny dla siebie, jak również innych uczestników ruchu drogowego – mówią funkcjonariusze.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama