Zdjęcie: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Jedna osoba zginęła w wyniku zderzenia ciężarowej scanii ze skodą octavią. Do wypadku doszło na drodze ekspresowej S19 koło Sokołowa Małopolskiego w powiecie rzeszowskim. 

Dramat wydarzył się ok. godz. 16:30 przed zjazdem do Sokołowa Młp. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący scanią z kontenerową naczepą jechał w stronę Rzeszowa.

– Ciężarówka zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się ze skodą octavią. Ciężarówka przecięła pasy ruchu, wciągnęła skodę po podwozie i zjechała z drogi – mówi nam nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W wypadku zginął kierowca skody. Policjanci potwierdzają jego tożsamość. To mieszkaniec Niska w wieku ok. 40 lat. W wypadku ranny został 33-letni kierowca TIR-a (mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego), mężczyzna trafił do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, było też osiem zastępów straży pożarnej – 5 z Państwowej Straży Pożarnej i trzy z OSP Sokołów Małopolski i Górno. – Do rozcięcia skody musieliśmy użyć sprzętu hydraulicznego – mówią nam strażacy. 

Droga S19 na odcinku Sokołów Młp. – Jasionka była całkowicie zablokowana do godz. 5:00 rano. 

(jg)

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Mateusz / Czytelnik Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: