Zdjęcie: Policja.pl

Prokuratura w Łańcucie wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku w Albigowej, w którym zginęła Francuzka Bernardette Sz., uczestniczka XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. 

Bernardette Sz. była pasażerką KIA, którą kierował 62-letni Mariusz G. Wypadek wydarzył się w niedzielne popołudnie, 21 lipca. Jak informowała podkarpacka policja, kierowca KIA wjechał do rowu i uderzył w przepust. Do szpitala przewieziono cztery osoby, w tym w dwie w stanie ciężkim. Kierowca KIA był trzeźwy. Autem podróżowało 5 osób. 

Jak się okazało, wypadku nie przeżyła 69-letnia Bernardette Sz. W stanie ciężkim w szpitalu przebywa mąż kobiety, 68-letni René Sz. Oboje to obywatele Francji, mężczyzna z pochodzenia jest Polakiem. Oboje przyjechali na kończący się w środę 24 lipca XVIII Światowy Festiwal Polonijny Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. 

René Sz. był prezesem zespołu „Kalina”, uczestniczącego w festiwalu Polonusów. 

Śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku wszczęła Prokuratura Rejonowa w Łańcucie. Jak nas poinformował jej wiceszef Dariusz Sudak, śledztwo prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów. Dariusz Sudak przekazał nam, że KIA jechała dwójka Francuzów oraz troje Polaków: wspomniany kierowca Mariusz G., 57-letnia Ewa G. i 50-letnia Grażyna T. 

Francuzka Bernardette Sz. nie przeżyła, zmarła w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, poinformowano o tym Konsulat Republiki Francuskiej w Krakowie. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że kierowca KIA nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. 

– Wyjaśniane są przyczyny i okoliczności tego wypadku, tym bardziej, że pozostali pasażerowie tego pojazdu nadal pozostają w leczeniu szpitalnym i aktualnie nie jest możliwe wykonanie czynności procesowych z ich udziałem – poinformował prokurator Dariusz Sudak. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama