Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku
Reklama

Dramatyczne skutki wypadku w miejscowości Świętoniowa w powiecie przeworskim. 30-letni kierowca opla astra po pijanemu potrącił dwie kobiety. Jedna z nich – 72-latka – nie przeżyła.

Nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji, poinformowała, że do tragedii doszło w poniedziałek przed godz. 19:00 na drodze powiatowej.

Jak ustalili policjanci, 30-letni kierowca opla (mieszkaniec powiatu przeworskiego), na prostym odcinku drogi potrącił dwie kobiety idące poboczem, następnie wjechał do przydrożnego rowu. 

– 72-letnia piesza, mimo reanimacji, zmarła w szpitalu. Druga, 55-letnia, jest ranna – informuje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak się okazało, kierowca opla był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. On i 43-letni pasażer astry zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Pasażer także był pijany, miał również 2,5 prom. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama