Zdjęcie: Pixabay

Pod hasłem „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna czwartą edycję szkoleń wojskowych dla każdego. W 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbędą się 9 września.

– Sobota spędzona w formie ośmiogodzinnego szkolenia wojskowego prowadzonego przez profesjonalnych instruktorów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – twierdzi mjr Konrad Radzik z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.

Dlatego MON zdecydowało o stworzeniu kolejnej edycji szkoleń. Ta będzie szersza, wojsko zaprasza do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd.

– Wszyscy będą mile widziani – zapewnia mjr Radzik. 

Każdy nauczy się walki wręcz, podstaw posługiwania się bronią, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, strzelania (ASG i trenażer), a dla bardziej odważnych rzut granatem ćwiczebnym.

Uczestnicy zapoznają się też z zadaniami 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Szkolenia prowadzić będą najbardziej doświadczeni żołnierze, którzy opowiedzą o swojej służbie w brygadzie – 9 września, w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowska 5.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo uproszczone – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób – mail: 21bsp.wychowawcza@ron.mil.pl lub telefon: 261 155 585 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00).

W szkoleniu mogą wziąć udział obywatele polscy w wieku od 15 (15-18 za pisemną zgodą rodzica) do 65. roku życia. Każdy uczestnik jest objęty ubezpieczeniem oraz ma zapewnione zabezpieczenie medyczne. Zajęcia odbywają się w godzinach 8:00-16:00.

Uczestnik musi przyjść do jednostki nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem zajęć, a także posiadać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Zaleca się odpowiedni ubiór: wysokie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, rękawiczki.

Nabór trwa do 8 września, do godz. 13:00.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama