Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) nie dał się sobie odebrać prowadzenia i to on triumfował w 28. Rajdzie Rzeszowskiego.

Po piątkowym ściganiu, pierwszym dniu 28. Rajdu Rzeszowskiego, prowadził rzeszowianin Grzegorz Grzyb. Wygrał cztery z sześciu “oesów”. Drugie miejsce zajmował Francuz Bryan Bouffier (Hyundai i20 R5), który do Grzyba tracił 3,2 s. Na trzecim miejscu plasował się  Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5) z 14,5-sekundową stratą do rzeszowskiego kierowcy. 

W sobotę uczestnicy rajdu ścigali się na odcinkach specjalnych w Pstrągowej, Zagorzycach i w Rzeszowie – kierowcy pokonywali je dwukrotnie. Drugi dzień rajdu bardzo dobrze rozpoczął Bryan Bouffier, który po siódmym “oesie” wyprzedził Grzegorza Grzyba. W ósmym Francuz zaliczył dużą wpadkę – jego samochód dachował, co skrzętnie wykorzystał Grzyb. Bouffier tracił już wtedy do niego 1,14 s, tracąc szanse na końcowy triumf w rajdzie.

2-kilometrowy “oes” w centrum Rzeszowa wygrał Mikołaj Marczyk, ale przed ostatnią pętlą rajdu Grzegorz Grzyb miał nad nim 19 s przewagi. Dwie ostatnie próby ponownie wygrał Bryan Bouffier i ostatecznie w rajdzie zajął trzecie miejsce. 

Ostatecznie załoga Grzegorz Grzyb / Robert Hundla wyprzedziła duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk o 20,6 s, a duet Bryan Bouffier i Xavier Panseri do zwycięzców stracił 58,5 s. W 28. Rajdzie Rzeszowskim 72 załogi rywalizowały na 11 “oesach”, liczących łącznie 177 km.

Kilka zdjęć RSMP.pl z 2️⃣. Etapu rajdu 📸.

Opublikowany przez Rajd Rzeszowski – Rally Rzeszow Sobota, 10 sierpnia 2019

Wyniki 28. Rajdu Rzeszowskiego

1. Grzegorz Grzyb, Robert Hundla (Skoda Fabia) – 1.39,18,3

2. Mikołaj Marczyk, Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia) strata 20,6

3. Bryan Bouffier, Xavier Panseri (Hyundai) – 58,5

4. Łukasz Kotarba, Tomasz Kotarba (Citroen) – 2.13,9

5. Kacper Wróblewski, Jacek Spentany (Hyundai) – 2.38,8

6. Sylwester Płachytka, Jacek Nowaczewski (Ford Fiesta) – 2.49,3

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: