W najbliższą sobotę (16 stycznia) w Teatrze MIMESIS 2 w Czarnej koło Łańcuta odbędzie się premiera komedii kryminalnej „Bella Donna”. Tekst autorstwa Stefana Vögela na swój warsztat postanowił wziąć reżyser – Damian Janusz.

[Not a valid template]

 

Carmen wabi mężczyzn: swoją urodą, dobrym szampanem, klimatyczną muzyką  i… kuchnią, na której zna się najlepiej. Zmienia kochanków, co dwa lata. Wszystko byłoby piękne, gdyby… nie pozbywała się ich trucizną.

Kobieta nie boi się niczego i nikogo, potrafi nawet namawiać córkę do zmiany partnera, którego ojciec później zakochuje się w Carmen. W akcji uczestniczy również Martin – trochę kochanek, trochę detektyw. Metoda pewnej siebie kucharki wychodzi na jaw, gdy Bernie (wcześniej nietrafnie otruty) budzi się, robiąc zmieszanie.

Damian Janisz, dyrektor Teatru MIMESIS 2 i reżyser „Bella Donny”, wylicza, że jest to jubileuszowa, dziesiąta sztuka, jaką ma przyjemność realizować oraz druga w siedzibie MIMESIS 2.

– Oprócz postaci wpisanych w tekst Vögela, zobaczymy coś spoza ram… A nawet usłyszymy – reżyser obiecuje porwać widzów nie tylko żartem, ale szamańskim rytmem, zapachem, walcem wiedeńskim i karnawałowym nastrojem.

Na scenie, oprócz Damiana Janusza, zobaczymy Julię Hedz, Barbarę Sylwanowicz, Andrzeja Barnata, Zdzisława Jaromi, Mirosław Pelca. Za scenografię odpowiadają Agnieszka Wajda i Weronika Wojtowicz. Aranżacje muzyczne: Band Alla Breve. O kostiumy zadbała Agnieszka Wajda. Suflerem będzie Katarzyna Gargała.

Premiera „Bella Donny” w Teatrze MIMESIS 2 w najbliższą sobotę (16 stycznia) o godz. 18:00. Po spektaklu zaplanowane są recitale Kingi Cieśli – półfinalistki programu X-Factor oraz Julii Hedz, aktorki Teatru MIMESIS 2. Widzowie usłyszą muzykę karnawałową w konwencji jazzowej.

Spektaklowi patronuje Rzeszów News.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama