Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Debaty poświęcone branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej, a także premiery aut i motocykli, a nawet przejażdżki największym monster truckiem na świecie. W dniach 10-12 października w G2A Arena w Jasionce odbędzie się III edycja TSLA EXPO Rzeszów 2019.

Organizatorzy spodziewają, że TSLA EXPO Rzeszów 2019 przyciągnie tysiące osób. To największe wydarzenie branży automotive i TSL na Podkarpaciu, które w tym roku rozpocznie się 10 października kongresem, obejmującym dwa bloki tematyczne: automotive oraz transport i logistyka.

Dyskusje poprowadzą przedstawiciele rządu, samorządowcy, biznesmeni i eksperci, którzy będą mówić o problemach i perspektywach dla branż, należących do najsilniejszych gałęzi gospodarki regionu.

W debatach weźmie udział 30 prelegentów, wśród nich marszałek podkarpacki Władysław Ortyl, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, oraz mocna reprezentacja przemysłu motoryzacyjnego, m.in. Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland; Luk Palmen, menedżer ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturin; a także menedżerowie klastrów motoryzacyjnych z Austrii i Czech.

Na Kongresie pojawi się również słynna Trucking Girl, której relacje z podróży śledzi kilka milionów osób na kanale Youtube. Iwona Blecharczyk, bo o niej mowa, od 8 lat specjalizuje się w trudnym transporcie wielkogabarytowym, przemierzając Europę i lodowy szlak w Kanadzie. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Aby skorzystać z wiedzy ekspertów wystarczy zarejestrować się na Kongres poprzez stronę tslaexpo.pl i 10 października przyjechać do G2A Arena. Panele rozpoczynają się o godz. 11:00 i trwają do 17:15. Wstęp na nie jest bezpłatny.

– Od pierwszej edycji, TSLA EXPO łączy targowe prezentacje z kongresem poświęconym najważniejszym problemom branżowym. Cenioną przez przedsiębiorców częścią wydarzenia jest duża, międzynarodowa giełda kooperacyjna, umożliwiająca zawarcie partnerstwa biznesowego i podpisanie nowych kontraktów – mówi Adam Cynk, dyrektor reklamy w firmie Sagier, współorganizator III Kongresu i Targów TSLA EXPO Rzeszów 2019.

Ze względu na spore zainteresowanie tematyką kongresu i za namową wystawców organizatorzy zdecydowali, że w tym roku święto motoryzacji i transportu potrwa trzy dni. W auto-salonie zaprezentuje się rekordowa liczba samochodowych marek, m.in. takie, które podczas TSLA EXPO Rzeszów 2019 będą miały swoją premierę na Podkarpaciu.  

TSLA EXPO 2019 to nie tylko panele dyskusyjne z udziałem branżowych ekspertów i zaproszonych gości oraz spotkania biznesowe. 11 i 12 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce rozpoczną się targi pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Najwięcej emocji wzbudzi zapewne największy na świecie monster truck, zbudowany w Dynowie przez Przemka Kołtuna. W piątek (11 października) i sobotę (12 października) od godz. 10:00 do 17:00, każdy będzie mógł wejść na pakę olbrzyma, rozsiąść się wygodnie w designerskiej loży VIP i zakosztować jazdy tym gigantycznym pick-upem. Gra jest warta świeczki, bo drugiego takiego pojazdu nie ma nawet w Stanach Zjednoczonych. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Obok stoisk z najciekawszymi modelami samochodów osobowych, ciężarowych oraz motocykli, dzieci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy i przekonają się, że nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności.  Wszystko w „Klinice doktora Misia”, którą poprowadzi firma edukacyjno-szkoleniowa Passio z Rzeszowa. 

Z myślą o małych i dużych wielbicielach motoryzacji, do Jasionki przyjedzie także 60-letni samochód holowniczy “Złomek” – żywcem wyjęty z uwielbianego przez dzieci filmu „Auta”. To oryginał ze Stanów Zjednoczonych, gdzie kiedyś służył najprawdopodobniej jako atrakcja w wesołym miasteczku.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Niezapomniane wrażenia zagwarantuje symulator dachowania, który zobrazuje w zwolnionym tempie przebieg wypadku drogowego.

Oprócz tego, ratownicy medyczni udostępnią zwiedzającym alkogogle, czyli symulator nietrzeźwości o mocy 3,5 promila alkoholu we krwi. Z tak założonymi „okularami”, chętni będą musieli znaleźć poszczególne części garderoby, a następnie je założyć. Wszystko na specjalnie przygotowanym torze przeszkód w formie konkursów na czas.

O żołądki gości zadbają stoiska z piknikowymi przysmakami i słodkościami. Dla pierwszych 200 dzieci – popcorn lub prażona kukurydza gratis. Wata cukrowa do skosztowania za symboliczną złotówkę.

Udział w targach jest płatny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 8 zł, bilet rodzinny – 15 zł. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo, ale pod opieką rodziców. Targi będą czynne w piątek i sobotę w godz. 10:00-17:00. 

Kongres i Targi TSLA EXPO Rzeszów 2019 w G2A Arena organizują: firma Sagier, Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i Klaster Expo.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: