Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Do prawie 30 kolizji doszło od soboty na drogach w Rzeszowie i powiatu rzeszowskiego. W niedzielę został potrącony pieszy na ul. Lisa Kuli. Policja informuje o trudnych warunkach na podkarpackich drogach.

Do wypadku w Rzeszowie doszło ok. godz. 11:30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca citroena nie wyhamował i uderzył w tył seicento, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych.

– Pchnięte seicento uderzyło w przechodzącego przejściem mężczyznę. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi – poinformowała Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

– Dzisiaj na rzeszowskich drogach doszło także do czterech kolizji – usłyszeliśmy po południu od policjantów drogówki w Rzeszowie.

Dziś na Podkarpaciu pada śnieg, w wielu miejscach pod warstwą białego puchu znajduje się lód i jezdnie są bardzo śliskie. Od rana do godz. 12:00 policjanci odnotowali na Podkarpaciu kilka kolizji i trzy wypadki.  

Oprócz wypadku w Rzeszowie, do innego zdarzenia doszło około godz. 10:30 w miejscowości Tywonia w powiecie jarosławskim. Kierowca citroena, hamując za audi, na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg, odbił w lewo i uderzył w pieszą, a następnie w zaparkowane renault. Ranną pieszą przewieziono do szpitala, kierujący był trzeźwy.

Przed godz. 11:00 w Kraczkowej w powiecie łańcuckim morocyklista prawdopodobnie wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista został przewieziony do szpitala na badania. 

Z kolei w sobotę podkarpaccy policjanci na drogach naszego województwa odnotowali ok. 30 niegroźnych kolizji i dwa poważniejsze wypadki. W samym Rzeszowie było 25 kolizji.

W Dębicy na ul. Świętosława kierowca volkswagena golfa wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Do szpitala przewieziono kierowcą i pasażera golfa.

Po godz. 17:00 w miejscowości Łężany w powiecie krośnieńskim kierowca ciężarowego volvo potrącił mężczyznę, który wszedł nagle na jezdnię. Nietrzeźwy 56-letni pieszy z urazami klatki piersiowej, miednicy i głowy został przewieziony do szpitala.

Ograniczające widoczność silne opady śniegu, na przemian z oślepiającym słońcem – tak wyglądała w sobotę pogoda. Na szczęście kierowcy jeździli ostrożnie

Policja informuje o trudnych warunkach na podkarpackich drogach. Powodują je momentami silne opady śniegu, tworzące się na jezdniach błoto pośniegowe, a gdzieniegdzie cienka warstwa lodu.

Policjanci apelują do uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności. – Nie zapominajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych i jedźmy ostrożnie – dodaje Anna Klee.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: