Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Od rana w środę na drogach naszego województwa są trudne warunki do jazdy. 

– Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Policjanci apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków i sprawdzenie stanu technicznego swojego samochodu. Podstawa to zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego. 

Nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków

Od rana policjanci na podkarpackich drogach interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach, w których nikt nie został poważnie ranny. Przed godz. 8:00 w Boguchwale koło Rzeszowa na skrzyżowaniu ulic Żytkiewicza i Przemysłowej zderzyły się dwa auta: audi i fiat.

– 25-letnia kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa 29-letniemu kierującemu fiatem. W wyniku zderzenia aut, na szczęście, nikomu nic się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi – mówi mł. asp. Anna Iskrzycka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W podobnym czasie w Rzeszowie na parkingu Lidla przy ulicy Podwisłocze opel astra zderzył się z nissanem patrolem. Po godz. 9:00 policja odnotowała dwie kolejne kolizje w Rzeszowie na ulicach: Orląt Lwowskich (zderzenie opla z BMW) i Słowackiego. 

Funkcjonariusze apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę. Przypominają też o obowiązku używania odblasków przez pieszych poza obszarem zabudowanym – odblaski poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama