Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Opady śniegu pogorszyły warunki na drogach Podkarpacia, jest ślisko. Najtrudniej jest na terenach podgórskich i lokalnych drogach – informuje podkarpacka policja. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin policjanci interweniowali w ponad 60 zdarzeniach, w większości to kolizje.

Dziś rano, około godz. 7.25 w Lutczy (pow. strzyżowski) obywatel Rumunii kierujący ciężarowym manem, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w peugeota.

– Do szpitala trafiły dwie osoby, kierujący pojazdami. Przez kilka godzin ruch na drodze prowadzącej do Barwinka odbywał się wahadłowo – poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Od sobotniego popołudnia opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia na drogach. Mokry śnieg sprawił, że było bardzo ślisko. Okazało się też, że wielu kierowców nie było przygotowanych na taką sytuację.

– W niektórych miejscach, bez zimowych opon trudno było się poruszać – twierdzi Tabasz-Rygiel.

W ciągu kilkunastu godzin policjanci zostali wezwani do ponad 60 zdarzeń, w większości były to niegroźne kolizje spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków oraz niezachowaniem odległości między pojazdami.

Policjanci interweniowali też w kilku poważniejszych wypadkach:

– przed godz. 16:00 w Rzeszowie na ul. Krakowskiej, 18-letni kierowca skody fabii stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Ranna została 12-letnia pasażerka. Więcej TUTAJ.

– kilkadziesiąt minut później w podrzeszowskiej Malawie kierujący fiatem seicento zderzył się z jadącym z przeciwka skuterem. Motorowerzysta został ranny.

– o godz. 17:00 w Niechobrzu (pow. rzeszowski) kierujący skodą fabią skręcając na parking potrącił pieszą. 90-letnia kobieta została ranna, trafiła do szpitala.

– w podrzeszowskim Chmielniku, po godz. 19:00, kierujący audi najechał na tył jadącego przed nim volkswagena golfa. Do szpitala przewieziono kierującą volkswagenem i roczną dziewczynkę.

– po godz. 22 w Gwoźnicy Górnej w powiecie strzyżowskim kierujący fiatem najechał na leżącego na jezdni człowieka. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala, badanie wykazało, że był nietrzeźwy.

Policjanci mówią, że na drogach wciąż jest bardzo ślisko. Do kierowców apelują o ostrożną jazdę.

(ram)

redakacja@reszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: