Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze było główną przyczyną blisko 40 kolizji i pięciu wypadków, do których doszło we wtorek na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Jak informuje rzeszowska policja, na naszych drogach wciąż panują trudne warunki do jazdy. We wtorek do południa doszło do pięciu kolizji w Rzeszowie. Przez cały dzień policja odnotowała aż 39 kolizji i pięć wypadków. 

Przed południem, przy alei Rejtana 38-letni kierowca mercedesa na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodzącą przez jezdnię 19-letnią mieszkankę Rzeszowa. 19-latka z urazem nogi trafiła do szpitala. 

Po godz. 15:00, przy ul. Kochanowskiego, 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad hondą, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się ze skodą. Jej kierująca, 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, trafiła do szpitala.

Przed 17:00, na skrzyżowaniu ulic Odrzykońskiej i Iwonickiej 45-letnia kierująca mitsubishi, mieszkanka Rzeszowa, najechała na tył stojącego przed nią citroena. Następnie citroen, którym kierowała 50-letnia mieszkanka Rzeszowa, uderzył jeszcze w fiata.

– W zdarzeniu ucierpiała jego kierująca, 42-letnia mieszkanka Rzeszowa – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do podobnego zdarzenia doszło tuż po 19:00, przy ul. Dębickiej. 23-letni kierowca renault zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z toyotą. W wyniku zderzenia pojazdów, kierująca toyotą, 44-letnia mieszkanka Rzeszowa trafiła do szpitala.

Wieczorem, o 20:00, przy ul. Podgórskiej, 27-letni kierowca toyoty, mieszkaniec Stalowej Woli, nie ustąpił pierwszeństwa i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę. 31-latka została hospitalizowana.

Wszyscy uczestnicy wypadków byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. W środę (17 stycznia), od 16:00 do czwartku (18 stycznia), do 9:00 na Podkarpaciu będzie obowiązywało ostrzeżenie o opadach marznących, powodujących gołoledź. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama