Zdjęcie: Skanska

Kolejny etap przebudowy al. Sikorskiego w Rzeszowie. Od środy (16 sierpnia) przez około dwa tygodnie będzie obowiązywał objazd.

Przebudową 2-kilometrowego odcinka al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug) – zajmuje się firma Skanska. Jej przedstawicielka, Małgorzata Pluta, poinformowała, że od 16 sierpnia (środa) przez około dwa tygodnie na al. Sikorskiego prowadzone będą roboty związane z wymianą istniejącej konstrukcji na końcowym odcinku przebudowy w rejonie mostu.

W związku z tym na remontowanym odcinku wprowadzony zostanie objazd lewą stroną w kierunek Rzeszów – Tyczyn. – Kierowców prosimy o szczególną uwagę i ostrożność oraz o stosowanie się do tymczasowo obowiązującej organizacji ruchu – mówi Damian Solarz, kierownik budowy z firmy Skanska.

– Prace te są zaplanowane na dwa tygodnie, a dokładny termin ich ukończenia jest uzależniony od warunków atmosferycznych – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na pozostałych odcinkach remontowanej al. Sikorskiego trwają prace związane z przepięciami sieci gazowej i budową oświetlenia ulicznego po lewej stronie oraz roboty brukarskie. Skanska buduje także ciąg pieszo-rowerowy i zjazdy do posesji po lewej stronie (kierunek Rzeszów – Tyczyn) oraz wykonuje roboty ziemne i podbudowę pod poszerzenie po lewej stronie.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerza drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br. Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama