W Rzeszowie rozpoczął się montaż bożonarodzeniowych światełek. Ratusz wyda na nie 600 tysięcy złotych. Światełka rozbłysną w Mikołaja.

[Not a valid template]

 

Przypomnijmy, że przetarg na świąteczne oświetlenie Rzeszowie wygrała firma Perfekt-Rem z Gliwic. Ratusz w tegorocznym budżecie zaplanował na ten cel 300 tys. zł, ale do przetargu stanęła tylko gliwicka firma, która swoje usługi wyceniła na 600 tys. zł. Urząd Miasta w Rzeszowie zastanawiał się, czy nie rozpisać się nowego przetargu.

Ostatecznie ratusz zdecydował, że brakujące 300 tys. zł dołoży z przyszłorocznego budżetu i podpisał umowę z Perfekt-Rem.

Montaż świątecznych światełek na ulicach Rzeszowa właśnie się rozpoczął. Firma ma na to czas do 5 grudnia. Ulice rozświetlą się następnego dnia, w Mikołajki. Będą świecić do końca stycznia przyszłego roku.

W tym roku miasto zdecydowało się na 17 różnorodnych wzorów, które będą rozmieszczone m.in. na Rynku, ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów i Farnym, na Moście Zamkowym oraz na wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim.

Trójwymiarowe ozdoby znajdą się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama