Trwa przebudowa ul. Wieniawskiego. Po remoncie będą nowe miejskie autobusy

0
Reklama

Niespełna 13,7 mln miasto zapłaci za przebudowę ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie. Po modernizacji będą mogły tam jeździć miejskie autobusy. 

 

Od marca br. trwa remont ul. Wieniawskiego, która łączy dwa rzeszowskie osiedla: Zalesie i Słocinę. Inwestycję za niespełna 13,7 mln zł realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Remont ma się zakończyć w kwietniu 2020 roku.

Powstanie sześć zatok autobusowych, zostanie przebudowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna w rejonie ulic Herberta, Siemaszkowej, Kiepury i Czajkowskiego oraz stanie 60 nowych latarni LED-owych.Ponadto, powstanie na prawie 2-kilometrowym odcinku ponad 2-metrowy chodnik a sama droga zostanie poszerzona droga do 7 metrów.

– To, że zapadła decyzja o poszerzeniu ul. Wieniawskiego to nie przypadek. Do prezydenta zgłaszali się mieszkańcy Zalesia i Słociny, którzy chcieli, aby kursował tam miejski autobus – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

– Musimy poszerzyć jezdnię, aby autobus mógł bezpiecznie przewozić pasażerów i poprawić nawierzchnię ulicy, która pozostawia wiele do życzenia. Gdy inwestycja będzie gotowa, wówczas będzie można wprowadzić regularne połączenie – twierdzi dyrektor Świder.

Dariusz Ferenc, szef Rady Osiedla Zalesie, mówi, że na prośbę mieszkańców rada wnioskowała o lepsze skomunikowanie Zalesia i Słociny. – Obecnie nie ma bezpośredniego połączenia z jednego osiedla na drugie. Problem mają dzieci, które mieszkają w  rejonie ul. Wieniawskiego. Zarówno do szkoły w Słocinie, jak i w Zalesiu mają ponad kilometr drogi i nie bardzo mają czym dojechać – mówi Dariusz Ferenc.

– Ponadto, wschodnio-północne rejony osiedla na granicy ze Słociną bardzo szybko się rozwijają. W rejonie m.in. ulic Wieniawskiego i Dunikowskiego powstaje wiele nowych bloków i domków jednorodzinnych, których mieszkańcy, szczególnie ci starsi, narzekają na brak dobrej komunikacji miejskiej – twierdzi przewodniczący Ferenc.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: