Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie uruchomiły kursy języka polskiego dla bezrobotnych i zarejestrowanych uchodźców z Ukrainy.

5 maja we WSIiZ ruszyły bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy – osób, które posiadają status osoby bezrobotnej, czyli zarejestrowały się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Zajęcia odbywają się przez trzy tygodnie (trzy godziny dziennie, łącznie 15 dni).

Lekcje prowadzą lektorzy języka polskiego z Centrum Języków Obcych WSIiZ. Grupy liczą 10 osób. Wystartowały już dwie grupy, a pozostałe będą sukcesywnie uruchamiane.

– Zakładamy przeszkolić łącznie 150 osób. Zajęciom towarzyszy drobny catering – informuje Katarzyna Stachowicz, pełnomocnik rektora ds. projektów międzynarodowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Więcej informacji o kursie uzyskacie w PUP (przy ul. Partyzantów 1a). Punkt jest czynny w poniedziałki w godz. 8:00-16:00, wtorki – piątki w godz. 7:30-15:30. Jednocześnie w tych samych godzinach uruchomiony zostanie specjalny numer – 517 047 757.

Dodatkowo przez cały czas działa „Zielona Linia”, czynna od 8:00 do 18:00, pod numerem: 19 524.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama