Zdjęcie: Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Do połowy grudnia potrwa kolejny etap zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Słocina – zapowiedziało w piątek miasto Rzeszów. 

Zdjęcia: Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

Do SP nr 5 im. Bohaterów 27 Pułku Piechoty przy ul. Słocińskiej, łącznie z oddziałem przedszkolnym, uczęszcza aktualnie 916 uczniów. Przy szkole jest „Orlik”, w ub. r. powstało tam nowe boisko wielofunkcyjne z miękką nawierzchnią.

Najnowsza inwestycja to zadanie wybrane przez mieszkańców z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Powstaje przede wszystkim bieżnia lekkoatletyczna z trzema torami, ale także miejsce do rzutu kulą, skocznia w dal, mini plac zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

– Całość uzupełni nowy chodnik, ławki i zieleń. Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, na wiosnę uczniowie będą mogli już korzystać z nowej infrastruktury – zapowiada Elżbieta Kuczma, dyrektor SP 5.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Zdjęcie: Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

Stan zaawansowania prac Urząd Miasta Rzeszowa określa na 70 procent. Wykonano roboty rozbiórkowe i ziemne, gotowa jest podbudowa i pierwsza warstwa nawierzchni poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal.

Wykonane jest także pole piaskowe do rzutu kulą oraz zeskocznia (piaskownica) skoku w dal i duża część nawierzchni brukowanych. Do wykonania pozostają nawierzchnie bieżni i zeskoczni do skoku w dal oraz chodników.

W ostatnim etapie, jaka zapowiada miasto, zostaną zamontowane stół do gry w szachy, równoważnia na łańcuchach, karuzela tarczowa, piramida liniowa, segmenty sprawnościowe (ścianka wspinaczkowa, drabinka), zestaw zabawowy wraz ze strefami bezpieczeństwa.

Zdjęcie: Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac.. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama