Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Około kilometrowy odcinek ulicy Potockiego na rzeszowskim osiedlu Załęże zostanie rozbudowany. Droga jest poszerzana, powstanie kanalizacja deszczowa oraz chodniki.   

Jak przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, rozbudowa ul. Potockiego jest jednym z zadań, które wpisano do tzw. kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami podczas kampanii wyborczej.

Na inwestycję składa się m.in. rozbudowa drogi powiatowej – ul. Potockiego – poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowa chodników, kanalizacji deszczowej, przebudowa nawierzchni na ul. Jaspisowej, budowa zatoki autobusowej, oświetlenia od ul. Ametystowej do końca zatoki autobusowej przy ul. Nefrytowej. Prace już trwają. 

– Wykonawca zajmuje się m.in. poszerzeniem drogi, budową kanalizacji deszczowej, której duża część została już zrealizowana, wykonywaniem konstrukcji chodników. Układane są krawężniki i kostka brukowa. Ułożono kable zasilające oświetlenie uliczne, ustawiono fundamenty lamp – wymienia Artur Gernand. 

Inwestycja będzie kosztowała blisko 4,2 mln zł. Prace mają się zakończyć w sierpniu 2022 roku.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama