Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Podbiegali do starszych kobiet, wyrywali im torebki i uciekali. Dwóch 17-latków i 16-latka zatrzymali sanoccy policjanci. 

W drugiej połowie stycznia br. policjanci odnotowali odnotowali kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży damskich torebek. Dochodziło do nich na terenie Sanoka. Sprawcy działali według jednego schematu.

– Podbiegali do idącej chodnikiem starszej kobiety i wyrywali jej z ręki torebkę, a następnie uciekali w rejon pobliskich bloków – relacjonuje Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

Większość napadów na tzw. wyrwę było w dzielnicy Wójtostwo w godzinach 12:00-20:00. Policjanci przejrzeli m.in. zapisy monitoringu obejmujące okolicę, gdzie dochodziło do zdarzeń. Ustalili, że sprawcami napadów może być dwóch 17-latków i 16-latek. 

Funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania, znaleźli skradzione dokumenty oraz karty bankowe należące do okradzionych kobiet. Wszyscy trzej zostali zatrzymani, podczas przesłuchania przyznali się do winy. 17-latkowie odpowiedzą przed sądem karnym, natomiast 16-latek stanie przed sądem rodzinnym.

Policja apeluje do osób, które w drugiej połowie stycznia br. w ten sposób zostały okradzione, a nie zgłaszały tego na policję, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 408 lub 13 46 57 310.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: