Zdjęcie: Policja.pl

Podbiegali do starszych kobiet, wyrywali im torebki i uciekali. Dwóch 17-latków i 16-latka zatrzymali sanoccy policjanci. 

W drugiej połowie stycznia br. policjanci odnotowali odnotowali kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży damskich torebek. Dochodziło do nich na terenie Sanoka. Sprawcy działali według jednego schematu.

– Podbiegali do idącej chodnikiem starszej kobiety i wyrywali jej z ręki torebkę, a następnie uciekali w rejon pobliskich bloków – relacjonuje Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

Większość napadów na tzw. wyrwę było w dzielnicy Wójtostwo w godzinach 12:00-20:00. Policjanci przejrzeli m.in. zapisy monitoringu obejmujące okolicę, gdzie dochodziło do zdarzeń. Ustalili, że sprawcami napadów może być dwóch 17-latków i 16-latek. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania, znaleźli skradzione dokumenty oraz karty bankowe należące do okradzionych kobiet. Wszyscy trzej zostali zatrzymani, podczas przesłuchania przyznali się do winy. 17-latkowie odpowiedzą przed sądem karnym, natomiast 16-latek stanie przed sądem rodzinnym.

Policja apeluje do osób, które w drugiej połowie stycznia br. w ten sposób zostały okradzione, a nie zgłaszały tego na policję, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 408 lub 13 46 57 310.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama