Zdjęcie: Materiały WSIiZ

Do 20 lutego można głosować na swojego faworyta w konkursie na najpopularniejszego studenta zagranicznego w Polsce. Wygra jeden z 20 nominowanych, który otrzyma najwięcej głosów internautów. Podkarpacie w konkursie ma trzech reprezentantów z Rzeszowa.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu „Study in Poland” już po raz trzeci wyłoni zwycięzcę i nada mu tytuł Interstudent 2017. Patronat honorowy nad konkursem objął przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Partnerami konkursu są m.in. Parlament Studentów Rzeczpospolitej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Misją konkursu jest przede wszystkim promocja najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w Polsce na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich z uczelni publicznych i niepublicznych. Kandydaci powinni odznaczać się wzmożoną działalnością w lokalnym środowisku akademickim, promowaniem wielokulturowości oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

W konkursie na najpopularniejszego studenta z zagranicy, Podkarpacie ma trzech studentów, wszyscy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Pokonali oni na etapie eliminacji ponad 100 innych kandydatów pochodzących z pięciu kontynentów. Tym samym znaleźli się w gronie 20 nominowanych wspólnie z przedstawicielami: Albanii, Etiopii, Ghany, Holandii,  Iranu, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Mali, Malezji, Maroka, Szwecji, Turcji, Ukrainy – informuje Monika Lewicka-Bułatek z biura prasowego WSIiZ.

Reprezentanci Podkarpacia zostali nominowani w dwóch kategoriach: „studia licencjackie” – Uliana Hojan z kierunku kosmetologia; Vadym Melnyk, informatyka stosowana oraz „studia magisterskie” – Yana Cherniak, dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: Materiały WSIiZ
Zdjęcie: Materiały WSIiZ

Laureat konkursu Interstudent 2017 otrzyma m.in. statuetkę, ale również m.in. wyróżnienie (w języku polskim i angielskim) na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy, na portalach perspektywy.pl, studyinpoland.pl, w newsletterze „Study in Poland”.

Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego 2017 w Krakowie podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”.

Szczegóły konkursu oraz sylwetki wszystkich studentów, na których można głosować znajdują się na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama