Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

W październiku aż 11 firm wyraziło chęć budowy żłobka na os. Drabiniaka. Nie wyłoniono żadnego wykonawcy. Powód? Firmy proponowały za swoje usługi horrendalnie wysokie ceny. Czy tym razem się uda?

Pierwszy przetarg ogłoszono we wrześniu ub. r. Nie udało się go rozstrzygnąć. Kolejny zaplanowano na październik. Wówczas zgłosiło się 11 firm. Obiecywano, że w przeciągu tygodnia wykonawca zostanie  wyłoniony. Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy, jaka firma zajmie się budową nowego żłobka na rzeszowskim osiedlu Drabinianka przy ul. Zielonej.

– Ostatnim razem po otwarciu ofert okazało się, że firmy złożyły oferty,  które przekraczały o 600 tys. zł kwotę, którą miasto zaplanowało przeznaczyć na tę inwestycję – wyjaśnia Elżbieta Dyś, dyrektor Miejskiego Zarządu Żłobków w Rzeszowie. Ratusz na budowę żłobka zamierza przeznaczyć ok. 5,5 mln zł.

Miasto ogłosiło kolejny przetarg. Tym razem oferty potencjalnych wykonawców będą przyjmowane do 23 stycznia.

– To, kiedy uda nam się wyłonić wykonawcę, zależy od tego, ile będziemy mieć ofert, czy będą one poprawnie złożone, ile będzie zapytań – tłumaczy Dyś. – Ostatnio było ponad 100 zapytań. Zgodnie z procedurami, musieliśmy na wszystkie odpowiedzieć, a to też jest czasochłonnym zajęciem. Ponadto, każdą złożoną ofertę musimy też dokładnie przeanalizować – dodaje.

Planowany termin zakończenia budowy żłobka to 30 listopada. Czy uda się go dotrzymać? To zależy od wyłonionego wykonawcy, którego ratusz ma nadzieje wybrać już niebawem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapisy do żłobka ruszą w styczniu 2018 roku.

Nowa placówka będzie nazywać się „Calineczka”. Ma być podobna do tej, którą ratusz uruchomił w styczniu 2015 r. przy ul. Błogosławionej Karoliny.

Budynek nowego żłobka będzie parterowy, jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,1 tys. m kw. W żłobku będzie 120 miejsc dla dzieci z podziałem na cztery grupy wiekowe do lat 3. W placówce będą sypialnie, bawialnia, jadalnia połączona z dużym przestronnym wielofunkcyjnym pomieszczeniem do zajęć dydaktycznych dla najstarszych dzieci.

Każda grupa będzie miała także swoją oddzielną łazienkę.O budowę placówki  na os. Drabinianka prosili sami mieszkańcy, ponieważ tam w tzw. wieku żłobkowym mieszka w tej chwili ponad 600 dzieci. „Calineczka” ma być czynna przez cały rok od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 17:00.

W Rzeszowie obecnie jest osiem miejskich żłobków, w których jest 1055 miejsc. Wszystkie są zapełnione.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: