Zdjęcie: Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl
Reklama

Do trzech razy sztuka? Miasto Rzeszów ogłosiło trzeci przetarg na wybór firmy, która wybuduje kładkę rowerową na tzw. moście tęczowym. I nie tylko tam.

Dwa poprzednie przetargi ratusz unieważniał, bo oferty firm znacznie przekraczały kwotę, jaką miasto przewidziało na budowę kładki rowerowej na moście Narutowicza, łączącym ulice Wierzbową z Szopena. W drugim przetargu oferty wynosiły od 4,5 mln zł do 5,5 mln zł.

Miasto na budowę kładki rowerowej na tzw. moście tęczowym zaplanowało wydać 2,1 mln zł. W związku z zaporowymi ofertami, przetarg unieważniono. Właśnie ogłoszono trzeci i nie tylko na budowę kładki rowerowej na „moście tęczowym”. 

Przetarg dotyczy również znalezienia wykonawcy na budowę kładek na Moście Karpackim (zapora) przy al. Powstańców Warszawy i moście przy ulicy Lwowskiej. Termin składania ofert mija 14 stycznia 2020 roku. Dlaczego miasto szuka wykonawcy kładek na trzech obiektach?

– Będziemy się starali o dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej. Poza tym, to też początek nowego roku. Liczymy, że łatwiej będzie znaleźć chętne firmy, które nie mają jeszcze kontraktów – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Ratusz nie zdradza tym razem, ile pieniędzy zamierza przeznaczyć na budowę wszystkich kładek.  

Zwycięzca przetargu inwestycję będzie musiał zrealizować do 31 sierpnia 2021 roku. W pierwszej kolejności na „moście tęczowym”. Tam kładka ma powstać po stronie ciepłociągu. Ma mieć 105 m długości oraz 3,61 m szerokości.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: