Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

W sobotę i niedzielę podkarpaccy policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 16 tys. kierowców. 41 było na „podwójnym gazie”. 

Funkcjonariusze ruchu drogowego stan trzeźwości kierowców sprawdzali podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach, we wszystkich powiatach naszego województwa. Do kontroli zatrzymano 16 761 kierowców.

Policjanci ujawnili 41 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. – U 20 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 21 odpowie za wykroczenie – podsumowała w poniedziałek podkarpacka policja. 

Za jazdę po pijanemu grozi do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5000 zł do 60 tys. zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) oraz 15 punktów karnych.

– Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – przypominają policjanci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama