Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Groźba utrata prawa jazda, a nawet więzienie, nie są przeszkodzą dla wielu kierowców, by za kierownicę wsiadać po pijanemu. W długi listopadowy weekend na podkarpackich drogach zatrzymano 55 nietrzeźwych kierowców.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przypomina oczywiste oczywistości: każdy kierowca, który prowadzi samochód pod wpływem alkoholu, jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tak samo niebezpiecznym zjawiskiem jest brak świadomości kierowcy, gdy wydaje mu się, że w organizmie nie ma śladu po alkoholu, który pił dzień wcześniej. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę, warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić.  

Od piątku do niedzieli (11-13 listopada), podkarpaccy policjanci drogówki prowadzili akcję „Trzeźwy weekend”. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ciągu trzech dni funkcjonariusze skontrolowali 33 207 kierowców. Zatrzymali 55 nietrzeźwych. – U 33 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 22 odpowie za wykroczenie – podsumowuje KWP Rzeszów. 

I przypomina motto, które powinno przyświecać każdemu kierowcy: „Piłeś – nie jedź!”. Nie pozwól nietrzeźwej osobie prowadzić samochód. – Ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – dodają policjanci.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama