Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

49 kierowców „na podwójnym gazie” zatrzymali policjanci podczas dwudniowej akcji „Trzeźwy weekend” na podkarpackich drogach.

Policjanci drogówki w sobotę i niedzielę skontrolowali stan trzeźwości 18 995 kierowców. Złapali 49 nietrzeźwych. – 20 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 29 za przestępstwo – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

W samym Rzeszowie i powiecie rzeszowskim policjanci zatrzymali do kontroli 2429 kierowców, wśród nich był siedmiu na „podwójnym gazie”, pięciu z nich odpowie za przestępstwo, dwóch za wykroczenie. 

– Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali tuż przed północą, z piątku na sobotę w Pogwizdowie Starym. 37-letni kierowca opla miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk z rzeszowskiej policji.

W sobotę, po godz. 8:00 wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca. W Rzeszowie zatrzymano 24-latka, który prowadził seata mając 0,86 prom. w organizmie. Tego samego dnia, po 15:30 na ul. Miłocińskiej wpadł 27-letni kierowca mercedesa, miał 0,5 prom.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po 16:00 w Tyczynie zatrzymano 30-letniego kierowcę skody, on miał 0,78 prom. alkoholu w organizmie, niespełna godzinę później w Sokołowie Małopolskim namierzono 22-letniego kierowcę forda – on miał 1,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę zaś policjanci złapali w Rzeszowie na ulicy Podkarpackiej 48-letniego kierowcę kii ceed, mężczyzna miał ponad 3 promile w organizmie. W niedzielny wieczór, ok. 20:30, na ulicy Siemieńskiego u 63-letniego kierowcy audi stwierdzono prawie 1,5 prom.

Policjanci po raz kolejny przypominają: – Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama