Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Ilu z nich było nietrzeźwych? 55. Policjanci po raz kolejny zwracają uwagę, że grożąca kara więzienia za jazdę „na podwójnym gazie”, nie odstrasza kierowców. 

W sobotę i niedzielę (14-15 maja) podkarpaccy policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców we wszystkich powiatach naszego województwa. Policjanci drogówki skontrolowali w tym czasie 14 008 kierowców.

– Policjanci ujawnili 55 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 24 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 31 odpowie za wykroczenie – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

– Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę – zwraca uwagę policja. 

Funkcjonariusze przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację za kierownicą. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla KWP. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama