Budowa boiska krytego wraz z siłownią dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 28 na os. Krakowska Południe jest jednym z projektów zgłoszonych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Jego realizacja to 1,2 mln złotych. 

[Not a valid template]

 

W poniedziałek o północy minął termin składania propozycji do drugiej edycji RBO. Ile ich będzie ostatecznie, to trzeba poczekać kilka dni, bo propozycje można było wysyłać też tradycyjną pocztą. Do wczoraj urząd miasta miał ich około prawie 100. Najbardziej kosztowna to kontynuacja budowy parku papieskiego za 5 mln zł. Inny wniosek dotyczy budowy w Parku Sybiraków przy ul. Ofiar Katynia street workoutu, jaki powstał kilka tygodni na bulwarach w ramach RBO 2014.

Są również wspominane wcześniej: budowa przejazdów rowerowych oraz zadaszania nad boiskiem treningowym przy Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej.

Inną inwestycją zgłoszoną do RBO jest budowa krytego boiska wraz z siłownią dla dzieci obok SP nr 28 przy ulicy Solarza na osiedlu Krakowska Południe. Pomysłodawcy projektu chcieliby w sumie wybudowania trzech przylegających do siebie boisk ze sztuczną trawą o wymiarach Orlika (40 m na 20 m). Całość miałaby być przykryta specjalnym balonem tzw. halą pneumatyczną. Takiego obiektu w Rzeszowie nie ma, najbliższy na Podkarpaciu jest w Mielcu.

– Dzieci i młodzież bezpłatnie będą mogli uczyć się gry w piłkę nożną przez cały rok – tłumaczą inicjatorzy budowy krytego boiska.

Projekt przewiduje także renowację dwóch boisk szkolnych. Pierwsze do kosza byłoby przykrytą powierzchnią poliuretanową, a drugie miałoby pełnić funkcję boiska wielofunkcyjnego, na którym można byłoby grać w siatkówkę i tenisa.

Wraz z budową krytego boiska powstałby budynek socjalny, w którym byłyby pomieszczenia dla trenera i szatnie z podziałem na męskie i damskie. To nie wszystko. Plan przewiduje jeszcze budowę siłowni dla dzieci i młodzieży, z której mogliby korzystać za darmo. – Będzie to element dopełniający pełen cykl szkolenia – uważają pomysłodawcy projektu.

Projekt zakłada, że miesięczny koszt otrzymania obiektu wahałby się w granicach 20 tys. zł. Plan jest taki, że z boiska mogłyby korzystać za darmo dzieci i młodzież przez cały tydzień od godz. 6:00 do 20:00. Po godz. 20 do 22:30 obiekt byłby wynajmowany za pieniądze. Przyjęto, że cena wynajęcia jednego boiska to 150 zł bez względu na wiek. Istniałaby także możliwość zagrania na jednym dużym boisku – 75 m/40 m.

Inicjatorzy budowy boiska krytego szacują, że dzienny dochód mógłby wynieść 1150 zł, a jeżeli byłby w pełni wykorzystywany przez cały miesiąc, to dochód sięgałby 34 tys. zł. Przyjmując, że to realne, to obiekt będzie w stanie sam zarabiać na jego utrzymanie, miasto nie będzie dopłacało ani złotówki. Inicjatorzy projektu twierdzą, że nie zależy im na zyskach finansowych. – A jedynie na tym, aby zyskały nasze dzieci, które na co dzień będą miały super obiekt do treningów – przekonują pomysłodawcy.

Weryfikacja projektów zgłoszonych do RBO 2015 będzie trwała do 23 czerwca, a głosowanie rozpocznie się 14 lipca.

Popierasz budowę krytego boiska na os. Krakowska-Południe?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama