Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Najpierw od starszej kobiety zażądali opłaty “za przejście chodnikiem”, potem ją zaatakowali i okradli. Krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 62-latce. 

W niedzielę przed godz. 15:00 policjanci zostali poinformowani o rozboju na ul. Różanej w Krośnie. 62-letnia kobieta została zaczepiona przez dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niej opłaty „za przejście chodnikiem”.

– Kiedy spotkali się ze zdecydowanym sprzeciwem kobiety, jeden ze sprawców przytrzymał ją, a drugi usiłował wyrwać jej torebkę – relacjonuje Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej policji. 

Wołanie kobiety o pomoc usłyszały dwie 16-latki, które krzykiem spłoszyły sprawców. Potem razem z napadniętą 62-latką starały się śledzić napastników, informując policjantów o kierunku ucieczki mężczyzn.

Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali na ul. Bohaterów Westerplatte, kolejnego w rejonie krośnieńskiego dworca PKP. 30-letni mieszkaniec Krosna oraz jego rówieśnik z gminy Iwonicz-Zdrój trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. UŁASKAWIĆ! Oni tylko pobierają podatek od chodzenia chodnikiem. Każdy musi płacić podatki bo inaczej nie byłoby na 500+

Comments are closed.