Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci poszukują dwóch młodych mężczyzn, którzy w niedzielę wieczorem dokonali trzech napadów na właścicieli aut. 

Do scen, jak z filmu sensacyjnego doszło tuż po godz. 20:00 na ulicy Ofiar Katynia na rzeszowskim osiedlu Baranówka. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, dwóch młodych mężczyzn, w wieku po ok. 20 lat, zaatakowało kobietę. 

– Sprawcy uderzyli ją kilka razy. Kobiecie chcieli ukraść toyotę yaris. Napastnicy zostali spłoszeni przez przypadkowego świadka. Chwilę później na tej samej ulicy mężczyźni wsiedli do taksówki. Kierowcy skody kazali się zawieźć do Kielanówki – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji. 

Tam mężczyźni poprosili taksówkarza, by się na chwilę zatrzymał pod pozorem załatwienia potrzeby fizjologicznej. Gdy kierowca stanął, sprawcy zaatakowali taksówkarza, jego również kilka razy uderzyli. – Mężczyźni chcieli ukraść skodę, ale im się to nie udało. Nie zdołali odpalić samochodu – relacjonuje nadkom. Szeląg. 

Sprawcy uciekli w kierunku Rzeszowa. Po drodze zobaczyli stojące na poboczu BMW, w którym były dwie osoby: mężczyzna i kobieta. Oboje zostali zmuszeni do opuszczenia auta. Tym razem mężczyznom udało się ukraść samochód. Powiadomieni o całym zdarzeniu policjanci rozpoczęli pościg, sprawcy samochód porzucili na osiedlu Przybyszówka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Trwające w nocy poszukiwania mężczyzn nie przyniosły rezultatów. Udało im się uciec. Cały czas ich poszukujemy. Poszkodowana kobieta i zaatakowany taksówkarz odnieśli obrażenia, ale na szczęście nie są one poważne. Wszystkie te zdarzenia trwały do godz. 21:30. Sprawcy nie użyli przedmiotów niebezpiecznych – dodaje Adam Szeląg. 

Poszukiwani mężczyźni są podejrzewani o dokonanie i usiłowanie rozboju. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.p

Reklama