Zdjęcie: materiały kina Zorza
Reklama

Mimo otwarcia i planowanych przedpremier sytuacja Zorzy jest niepewna. Rzeszowskie kino urządziło więc zbiórkę z nagrodami. Do zdobycia szpule i puszki na taśmę filmową, plakaty i bilety na Bałtroczyka i Pazurę. 

12 lutego Zorza warunkowo wznowiła działalność. Nie oznacza to jednak, że jej sytuacja diametralnie się poprawiła. Kino nadal potrzebuje finansowego wsparcia. 

– Najlepszy sezon dla kin to okres od października do marca. Niestety lockdown oraz strach przed pandemią spowodowały, że i ten rok zapowiada się bardzo słabo pod względem frekwencyjnym. Wprawdzie w weekend walentynkowy odwiedziło nas dużo widzów, jednak spowodowane to było tym konkretnym wydarzeniem – tłumaczy Katarzyna Kazanecka z Zorzy.

Dlatego władze kina postanowiły utworzyć zbiórkę na portalu “Polak Potrafi”. Osoby, które wpłacą pieniądze, otrzymają nagrody rzeczowe. Do wzięcia są filmy na DVD, plakaty filmowe, stare obiektywy do projektorów, szpule i puszki na taśmę filmową, bilety na występy Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury i Teresy Werner, a także dzień w kinie Zorza.

Aż trzy przedpremiery

W lutym w Zorzy aż trzy filmy zostaną wyświetlone przedpremierowo. 19 lutego na ekranach rzeszowskiego kina zagoszczą “Jeszcze jest czas” i “Sound of metal”. 

“Jeszcze jest czas” to reżyserski debiut Vigga Mortensena, znanego z roli Aragorna z “Władcy Pierścieni”. Film opowiada o konserwatywnym farmerze Willisie (w tej roli znakomity Lance Henriksen), który na starość przenosi się do syna i jego rodziny do Los Angeles. Mężczyźni, których od lat dzieli wszystko, próbują znaleźć nić porozumienia. 

“Sound of metal” to historia Rubena i Lu, pary muzyków, której w osiągnięciu największego marzenia – którym jest wydanie debiutanckiej płyty – przeszkadza nagle utrata słuchu przez jedno z nich. Film także jest reżyserskim debiutem, tym razem Dariusa Mardera, scenarzysty “Drugiego oblicza” z Ryanem Goslingiem i Bradley Cooperem.

Ostatnią przedpremierową propozycją jest “Obiecująca. Młoda. Kobieta” z Carey Mulligan w roli mścicielki. Film pokaże powracający po pandemicznej przerwie DKF Zorzy – 23 lutego o godz. 18:50. Bilety: 12 zł.

We wtorek rzeszowskie kino ogłosiło, że na prośbę widzów powtórzy przedpremierowy seans filmu “Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem (pierwszy pokaz w walentynki). Projekcja odbędzie się w sobotę o godz. 18:50. 

Na weekend w repertuarze Zorzy znajdą się także: “Skłodowska”, “Jutro czeka nas długi dzień”, “Nigdy, rzadko, czasami, zawsze”, “Magiczne muzeum” i “Zieja”. 

Zdjęcie: materiały kina Zorza

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: