Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Czytelnicza wymiana pokoleń, bajki czytane przez aktorów, spotkania autorskie, warsztaty krytyczno-literackie – tak zapowiada się Festiwal Wyczytanej Książki, który w Rzeszowie będzie trwał w dniach 1-3 czerwca.

Festiwal Wyczytanej Książki to trzydniowe święto, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Motywem przewodnim imprezy jest książka wielokrotnie czytana, również ta bardzo zniszczona i wydawałoby się bezużyteczna.

W ciągu trzech pierwszych czerwcowych dni, każdy będzie mógł posłuchać, jak pięknie czytają ją na dobranoc aktorzy w najbardziej urokliwych miejscach w Rzeszowie, a dziadkowie swoim wnukom w bibliotece.

Książka będzie tematem rozmów i dyskusji z cenionymi literatami, podarunkiem, źródłem dobrej zabawy, inspiracją i tworzywem artystycznym. Będzie się można nią podzielić, dostać lub kupić za symboliczną złotówkę.

W programie wydarzenia znajdziemy m.in. bajki czytane przez aktorów Teatru im. W. Siemaszkowej – Annę Demczuk i Roberta Chodura, spotkania autorskie dla dorosłych z Ryszardem Koziołkiem, Kają Malanowską, a także warsztaty literackie z dr. Janem Wolskim, pracownikiem naukowym Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, który związany jest również z kwartalnikiem krytyczno-literackim „Fraza”.

Podczas książkowej imprezy nie zabraknie również  gier i zbaw dla dzieci. Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 czerwca br. w przestrzeni miejskiej oraz placówkach biblioteki. Wstęp wolny.

(jg)

PROGRAM:

Czwartek (1 czerwca)

– 17.00 – „Popołudnie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel”, (Filia WiMBP nr 6, ul. Podwisłocze 6)

– 17.00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Ryszardem Koziołkiem, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

– 18.30 – „Bajka na dobranoc” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Anny Demczuk i Roberta Chodura, (Rynek)

Piątek (2 czerwca)

– 9.00 – „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku – międzypokoleniowe spotkania czytelnicze”, (Filia WiMBP nr 6, ul. Podwisłocze 6; Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 10.00 – „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku – międzypokoleniowe spotkania czytelnicze”, (Filia WiMBP nr 10, ul. Podchorążych 1)

– 9.00 – „Książki nie do czytania” – warsztaty kreatywnego recyklingu z artystą Eliaszem Dyrowem, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

– 9.00-15.00 – „Moja literacka opinia” – warsztaty z dr. Janem Wolskim, (Pracownia Digitalizacji, ul. Dąbrowskiego 58a)

– 12.00 – Spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11)

– 17.00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Kają Malanowską, (WiMBP, ul. Sokoła 13)
godz. 18.30 – Bajka na dobranoc w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Anny Demczuk i Roberta Chodura, (Fontanna Multimedialna, Al. Lubomirskich)

Sobota (3 czerwca)

– 11.00 – „Moja książka dla Ciebie” – akcja obdarowywania dzieci książkami w przestrzeni miejskiej

– 15.00-18.30 – „Literacka gra przygodowa”, konkursy, gry, zabawy i animacje, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

– 15.00-21.00 – Kiermasz Wyczytanych Książek, (Parking, ul. Sokoła 13)

– 17.00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Anną Janko, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

– 18.30 – „Bajka na dobranoc” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Roberta Chodura i Pawła Gładysia, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

– 19.00 – „Twarz książki” – happening z artystą Eliaszem Dyrowem, (Parking, ul. Sokoła 13)

– 20.00 – „Recital Niepoważny” kontrabasisty Aleksandra Berkowicza, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama