Owocowy happening odbędzie się w dzisiaj (4 grudnia) w Galerii Rzeszów. Mieszkańców ma motywować do zdrowego trybu życia.

[Not a valid template]

 

Happening organizują uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, którzy stanęli do walki z otyłością i wysiadywaniem przed komputerem Zachęcają młodszych kolegów do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Pod hasłem „Trzymaj formę z ALO” licealiści organizują cykl warsztatów mających motywować młodzież do zmiany złych nawyków żywieniowych. Organizują pokazy kuchni molekularnej, wspólne przygotowywanie posiłków, produkowanie naturalnych kosmetyków, zajęcia fitness i naukę salsy.

Przy okazji uczniowie mogą dokonać pomiarów składu masy swojego ciała i porozmawiać z dietetykiem.

– Do tej pory w akcji „Trzymaj formę” wzięło udział ponad 230 gimnazjalistów z 11 szkół – mówi dr Karolina Długopolska-Gmitrzuk, nauczycielka biologii w ALO, jedna z organizatorek projektu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kolejnym etapem motywowania rzeszowian do zdrowego trybu życia jest owocowy happening w Galerii Nowy Świat. Dzisiaj (4 grudnia) w godz. 16:00-18.00. Z kolei 11 grudnia w auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się otwarty wykład dotyczący zaburzeń odżywiania.

Akcję licealistów z ALO wsparła Mariola Bojarska-Ferenc, prekursorka fitnessu, dziennikarka promująca zdrowy styl życia.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama