Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Reklama

Kilkadziesiąt sztuk naboi karabinowych oraz granat moździerzowy z II wojny światowej znaleźli policjanci w domu 38-letniego mieszkańca podjasielskiej gminy Tarnowiec. 

W miniony wtorek po godz. 6:00 policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego odwiedzili 38-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. W trakcie przeszukania domu ujawnili niebezpieczne przedmioty, których posiadanie jest surowo zabronione.

– Mężczyzna w drewnianej skrzyni przechowywał kilkadziesiąt pocisków karabinowych różnego kalibru, łuski oraz zapalniki do pocisków artyleryjskich pochodzące z czasów II wojny światowej. W skład niebezpiecznego arsenału zaliczał się jeszcze granat moździerzowy 82 mm, który ustawiony był jako ozdoba na kuchni kaflowej – relacjonuje Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.  

Po wykonaniu oględzin, amunicję zabezpieczyli saperzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchów, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

– Pomimo upływu lat znaleziona amunicja w wielu przypadkach jest w pełni sprawna i stanowi duże zagrożenie – ostrzega Piotr Wojtunik. Za nielegalne posiadanie militariów grozi nawet 8 lat więzienia.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Bombowy facet:) a tak na poważnie, jeszcze ze 30, 40 lat temu często można było takie pamiątki znaleźć, każdy trzymał w domu jakieś znalezisko z pola, z lasu. Może ten pan przygotowywał się na kolejną wojnę, a łuski pięknie wkomponowane w wystrój pokoju:)

Comments are closed.