Reklama

Na trzy miesiące został aresztowanie 23-letni mieszkaniec Krosna. Jest podejrzany o wprowadzenie do obiegu sfałszowanych banknotów.

Mężczyzna został zatrzymany przez krośnieńskich policjantów, którzy zostali wcześniej powiadomieni, że 23-latek zapłacił rachunek za posiłek w restauracji fałszywym banknotem. Wyjaśnianiem sprawy zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Zabezpieczony banknot nie posiadał żadnych zabezpieczeń.

Policjanci ustalili, że na terenie Krosna, najprawdopodobniej ta sama osoba, w różnych miejscach, płaciła fałszywymi pieniędzmi. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, opis jego wyglądu otrzymały wszystkie patrole policji.

W niedzielę wieczorem policyjny patrol dostrzegł na jednej z krośnieńskich stacji paliw osobę, której wygląd przypominał rysopis poszukiwanego. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili go w policyjnych bazach danych. Potwierdziło się, że to on fałszował pieniądze. Mężczyzna miał przy sobie banknoty, które nie posiadały zabezpieczeń.

23-latek z Krosna został zatrzymany. Policjanci ustalili miejsce, w którym mężczyzna zaparkował swój samochód. Tam też policjanci znaleźli kolejne podrobione banknoty, łącznie 77 banknotów o nominałach 50, 100 i 200 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut podrabiania banknotów oraz wprowadzania ich do obiegu. Za to przestępstwo grozi bardzo surowa kara, nawet 25 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. A co to ma wspólnego z Rzeszowem…zerżnęliście informacje ze strony policji licząc na kilka dodatkowych odsłon…żałosne…

Comments are closed.