Zdjęcie: archiwum
Reklama

W sobotę i niedzielę (23-24 kwietnia) tegoroczni maturzyści mogą w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej wziąć udział w największej powtórce maturalnej w Polsce.

– Jedni z najlepszych nauczycieli w kraju przygotują uczniów do egzaminu z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym – zapowiada Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Turbo Weekend organizuje portal maturalni.com. To cykl największych powtórek maturalnych, które odbywają się w całej Polsce. W tym roku w Turbo Weekendach uczestniczyć będzie 15 tysięcy maturzystów z całego kraju.

Podczas powtórki pojawią się przedmioty najczęściej wybierane przez maturzystów: język polski i matematyka. Powtórka obejmie poziom podstawowy oraz rozszerzony. Turbo powtórka ma wspierać uczniów w przygotowaniach do zbliżającej się matury.

Zajęcia trwają sześć godzin. W tym czasie maturzyści uzupełniają i uporządkują wiedzę zgodną z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

– Będą mogli także poznać tzw. pewniaki maturalne, konkretne zadania pojawiające się na egzaminach, porady egzaminacyjne, właściwe podejście do rozwiązywania zadań, ale co najważniejsze – powtórzyć wiedzę z całych 3 lat nauki – wyjaśnia Przemysław Pawlak. 

W sobotę (23 kwietnia) Turbo Weekend rozpocznie się od powtórki z matematyki. Poprowadzi ją Arkadiusz Lotek, egzaminator maturalny, autor poradników dla nauczycieli matematyki oraz zadań do generatora testów na sprawdziany.

Niedziela (24 kwietnia) to powtórka z języka polskiego. Tym razem z maturzystami spotka się Izabela Kasperek, absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa, czynny nauczyciel języka polskiego oraz retoryki, certyfikowany egzaminator nowej matury.

Turbo Weekend w Rzeszowie odbędzie się w auli WSPiA przy ul. Cegielnianej 14. Powtórka podzielona będzie na dwie lekcje. Pierwsza od 8:00 do 14:00. Kolejna od 14:30 do 20:30. Na każdego uczestnika czekać będzie pakiet startowy z gadżetami. 

Bilety znajdziecie na facebookowym wydarzeniu i na stronie maturalni.com/rzeszow. Bilety w przedsprzedaży internetowej kosztują 149 zł, a w dniu wydarzenia na miejscu 349 zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama