Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Podkarpacie na pierwszym miejscu!

Podkarpackie wygrało w trzecich Turystycznych Mistrzostwach Blogerów! Nasz region w tegorocznych mistrzostwach reprezentowali Karolina Miller i Piotr Andruszko z podróżniczego bloga rudeiczarne.pl.

 

Aby wystartować w III Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, których organizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna, Karolina i Piotr wrócili specjalnie ze słonecznej Malty, by pokazać swoją małą ojczyznę i wygrać dla Podkarpackiego. Mistrzostw Blogerów to akcja promująca najpiękniejsze regiony oraz ich atrakcje turystyczne. 

W trakcie rywalizacji nasi reprezentanci przemierzyli prawie całe województwo. Odkryli opuszczone bieszczadzkie wioski, unikatowe drewniane cerkiewki, najpiękniejsze podkarpackie zamki, świat i krainę Łemków, podkarpackie uzdrowiska, schrony w Stępinie i Strzyżowie oraz skansen w Bóbrce i wiele, wiele więcej.

Efekty podróży Karoliny Miller i Piotra Andruszki po Podkarpaciu znajdziecie na blogu rudeiczarne.pl, a także ich Facebooku, Instagramie i Youtubie.

W tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów zmagało się ze sobą 16 autorów z 16 województw spośród 63 zgłoszeń. W ramach zawodów podróżowali oni po swoich regionach, aby opisać, sfilmować i sfotografować jego największe atrakcje.

Blogerzy musieli mieć określoną liczbę fanów na Facebooku i Instagramie czy liczbę miesięcznych unikalnych czytelników bloga. W drugim etapie zadaniem blogerów było przygotowanie minimum dwóch wpisów oraz jednego materiału wideo, a także 6 postów na Facebooku oraz 6 postów na Instagramie, będących relacją z kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa.

Decydujący wpływ na wygraną naszych reprezentantów miało głosowanie internautów, w którym Karolina i Piotr zdobyli także pierwsze miejsce. W konkursie były także brane pod uwagę zasięgi wpisów na blogu podróżników oraz postów na Facebooku i Instagramie. Jednak decydujący głos miała Kapituła Mistrzostw, która doceniła treści, inspiracje podróżnicze, wartość wizualną i merytoryczną prac naszych mistrzów.

„Chcieliśmy z całego serca podziękować Wam za ogromne zaangażowanie, za to, że wspólnie przemierzaliśmy podkarpackie szlaki, za wspólne wzruszenia, emocje, przeżycia. Za to, że nie przeszliście obojętnie wobec tematów, które poruszaliśmy, a które przecież nie zawsze były łatwe. Jednak miejsca, które razem zwiedzaliśmy ukształtowała historia, a ta nie zawsze bywa kolorowa. I o tym także trzeba pamiętać” – napisali Karolina i Piotr.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama