Reklama

World For Ukraine Foundation”, wspólnie z partnerami z Polski i zagranicy, zrealizuje 7-9 grudnia br. pierwszą edycję – World For Ukraine Summit – wydarzenia poświęconego szeroko rozumianej pomocy dla pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Wydarzenie to odpowiedź na wypowiedziane w marcu br. podczas pobytu w G2A Arenie słowa Joe Bidena, Prezydenta Stanów Zjednoczonych: „Musimy wspierać tych, którzy potrzebują pomocy”.

Cel konferencji

Międzynarodowy szczyt World for Ukraine Summit w G2A Arena w Rzeszowie – Jasionce połączy siły rządów i samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, aby wspólnie jeszcze lepiej reagować na ukraińskie apele o pomoc. Ideą przewodnią szczytu jest stworzenie jednego ekosystemu pomocowego, oferującego Ukrainie skuteczną i długofalową pomoc w zwalczaniu skutków rosyjskiej agresji.  

Liczne patronaty

Patronatu konferencji organizowanej w G2A Arena udzieliły dotychczas m.in.: Rada Europy, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy czy prezydent Rzeszowa. Szczyt W4UA (World For Ukraine) wspierają też Global Empowerment Mission, UNITED24, Core Response, Americares, Project Hope, Caritas, Stowarzyszenie Tratwa czy Polska Akcja Humanitarna. Trwa potwierdzanie kolejnych patronatów.

Podkarpacie liderem pomocy

– Podkarpacie, gdzie odbywa się Szczyt, od początku konfliktu odgrywa kluczową rolę
w budowaniu sieci wsparcia dla Ukrainy – mówi Dariusz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy G2A Arena. – Region leży w pobliżu granicy ze Słowacją i Ukrainą. Pozwala to w naturalny sposób na organizację i koordynację niesionej pomocy humanitarnej – podsumowuje Aleksandrowicz.

Efekty dotychczasowej pomocy zostały dostrzeżone przez Ukrainę. Dwa główne miasta regionu, Rzeszów i Przemyśl, zostały uhonorowane przez Wołodymyra Zełenskiego, Prezydenta Ukrainy, zaszczytnym tytułem Miast-Ratowników.

Co oprócz World For Ukraine Summit? 

Organizacja tego spotkania podniesie znaczenie G2A Areny w przyszłości w skali międzynarodowej. Ale G2A Arena to także najważniejsze centrum wystawienniczo-kongresowe w południowo-wschodniej Polsce. Ogromne możliwości, które oferuje, pozwalają na organizację różnego rodzaju imprez o zróżnicowanym zaaranżowaniu przestrzennym. Funkcjonalność obiektu i jego innowacyjność sprawiają, że kalendarz organizowanych tutaj wydarzeń jest stale zapełniony.

G2A Arena należy do rodziny ponad 1100 organizacji zrzeszonych w ICCA World (International Congress and Convention Association). Stanowi to okazję do wymiany specjalistycznej wiedzy, zawierania relacji biznesowych, promocji Województwa Podkarpackiego. 

Nowe wydarzenia w G2A Arena

– Już niedługo zapraszamy na Garden Expo Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, Targi Aranżacji Wnętrz Home Design IV, czy kolejną III odsłonę Carpathia Fishing – Targów Wędkarskich – wylicza Dariusz Aleksandrowicz. 

Bardzo ciekawie zapowiada się także IV edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jak również spotkanie członków BCC (Business Center Club). To już kolejne z cyklu spotkanie grup przedsiębiorców w G2A Arenie. W tym roku obiekt gościł już m.in. Howarda G. Buffeta, Richarda Bransona i wielu innych.

Kontynuowane są cieszące się dużym zainteresowaniem kursy języka polskiego dla ukraińskiego personelu medycznego i żołnierzy amerykańskich. W planach są też koncerty, ale G2A Arena nie chce jeszcze zdradzać szczegółów. Fanów sportu pozytywnie zaskoczy nowa odsłona sportowej G2A Areny i pierwszy z cyklu treningów z Łukaszem Różańskim. W ofercie znajdują się również seminaria, spotkania, wystawy i jeszcze wiele innych ciekawych i inspirujących wydarzeń. 

Reklama