Reklama

– Hierarchowie Kościoła atakują najważniejsze chrześcijańskie wartości takie jak: równość, równe traktowanie ludzi, tolerancję, miłość bliźniego oraz pokój – uważają działacze Twojego Ruchu na Podkarpaciu.

[Not a valid template]

 

Dzisiaj na placu przed kościołem farnym w Rzeszowie działacze Twojego Ruchu zorganizowali konferencję związaną z listem biskupów, który w najbliższą niedzielę ma być odczytany w kościołach. List ma przestrzegać przed „ideologią gender”. W opinii biskupów ma ona charakter „głęboko destrukcyjny charakter zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego”.

Biskupi napisali w liście, że wobec „nasilających się ataków ideologii gender skierowanych na różne obszary życia rodzinnego i społecznego czują się przynagleni, by z jednej strony stanowczo i jednoznacznie wypowiedzieć się w obronie chrześcijańskiej rodziny, fundamentalnych wartości, które ją chronią, a z drugiej przestrzec przed zagrożeniami płynącymi z propagowania nowego typu form życia rodzinnego”.

Działacze Twojego Ruchu twierdzą, że nie istnieje żadna „ideologia gender”, są za to badania naukowe na temat relacji między kobietami i mężczyznami w życiu społecznym, w życiu rodzinnymi, w gospodarce, w kulturze. Badania te nazywają się po angielsku „gender studies” (badania nad płcią społeczną i kulturową) i prowadzone są na uniwersytetach całego świata, z wyjątkiem krajów islamskich.

„Politycy, którym leży na sercu równość praw i szans życiowych kobiet i mężczyzn, często korzystają z wiedzy naukowej o sytuacji społecznej i ekonomicznej kobiet. Politycy, którym równość płci jest obojętna albo wcale jej nie chcą – ignorują tę wiedzę, a nawet szkalują badaczki i badaczy zajmujących się problematyką płci” – napisali w oświadczeniu działacze Twojego Ruchu.

Ich zdaniem polska rodzina ma problem m.in. z biedą, bezrobociem, brakiem mieszkań, przemocą, bezdzietnością, rozwodami, alkoholizmem, kościół problem z sobą, a nie z „gender”.

– „Ideologia gender”, z którą od trzech miesięcy walczy Kościół, to wymysł samego Kościoła. To wirtualny wróg skonstruowany przez duchownych i służący jako zasłona dymna dla coraz liczniej ujawnianych przypadków pedofilii w Kościele. Zamiast moralnego samooczyszczenia, wyznania win i naprawienia szkód, hierarchowie Kościoła postanowili zaatakować „zło”, które same wymyślili – rzekomą – „ideologię gender”, odwracając uwagę swoich własnych win – pedofili i jej systematycznego ukrywania. Kościół chce, abyście uwierzyli, że to właśnie ci, którzy wytykają palcem pedofilię w Kościele, są jej winni – rzekomo „seksualizując” dzieci i tworząc klimat sprzyjający aktom pedofilii. To kłamstwo i oszczerstwo! Nie dajcie się ogłupić tej niegodziwej, na wskroś kłamliwej propagandzie” – czytamy w przekazanym mediom oświadczeniu Twojego Ruchu.

„Ideologia gender” jest dla Kościoła tym, czym w średniowieczu były walki z szatanem albo heretykami, odwracające uwagę ludzi od biedy i chorób. Jest też tym, czym były kilka stuleci temu „polowania na czarownice”, kierujące rozgoryczenie i złość ludzi w stronę kobiet, oskarżanych o „czary”. Zdawać by się mogło, że w XXI wieku kolejne polowania na czarownice są niemożliwe. A jednak! Polscy hierarchowie właśnie powołali do życia wroga, z którym walka ma odwrócić uwagę od prawdziwych problemów Kościoła, jakimi są pedofilia, konsumpcjonizm kleru i laicyzacja wiernych oraz od prawdziwych problemów rodziny, jakimi są bieda, bezrobocie, brak szans dla młodych, uzależnienia, przemoc.

Atakując wymyśloną przez siebie „ideologię gender” hierarchowie Kościoła atakują zarazem najważniejsze chrześcijańskie wartości takie jak: równość, równe traktowanie ludzi, tolerancję, miłość bliźniego oraz pokój. Dają też wyraz niespotykanej w innych środowiskach obsesji na punkcie seksu i płci.

Bądźcie chrześcijanami – dawajcie świadectwo prawdzie! Nie pozwólcie, by Wasi biskupi okłamywali Was i traktowali jak idiotów – dających się nabrać na prostacką kampanię oszczerstw. Weźcie swój Kościół w swoje ręce! Nie bójcie się! Macie za sobą wielu duchownych i świeckich ludzi dobrej woli. Macie za sobą papieża” – czytamy w oświadczeniu.

Na temat listu biskupów wypowiedziała się także pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. „Postulat równości kobiet i mężczyzn nie oznacza kwestionowania różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. Fałszywe oskarżenia o to, że równość kobiet i mężczyzn ma prowadzić do seksualizacji dzieci, promocji homoseksualizmu czy rozpadu rodziny, jako niezwiązane z prawną i naukową definicją gender zamyka drogę do rzetelnej dyskusji o związku równouprawnienia kobiet z polityka rodzinną” – uważa pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. z Rzeszowa: Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wierzę w ideologię gender i nie zamieniam się co drugi dzień w kobietę, więc jeśli ktoś ma tutaj jakieś problemy z osobowością to raczej ty i twoi różowi znajomi;)

  2. haha, jak miło, gdy lewactwo nie może uwierzyć że stanowi 0,0000000000001% społeczeństwa. Zapraszam na Marsz Niepodległości to może uwierzysz, że jest nas dużo 😀

  3. Cichutko internetowy/a lemingu. Nie wiem jak się mam do ciebie zwracać bo nie wiem czy czujesz się mężczyzną czy kobietą zgodnie z ideologią gender, więc pozwól, że przyjmę bezpłciową formę grzecznościową. dobrze? Skoro jesteście takimi tolerastami, jak to na każdym kroku głosi Janusz P. oraz Robert B. dlaczego płaczecie gdy ktoś wyraża zdanie nie mieszczące się w kanonie waszych odchylonych fantazji? Przyjmijcie do swoich zakutych łebków, że Polska to nie jest zgniły zachód i tutaj rządzić się będziemy po swojemu. Gender, Homozwiązki to we Francji a nie tutaj a jak się nie podoba to wyjazd z Polski;) no już a teraz na kolana do roberta tam znajdziesz pocieszenie

  4. Do: RETE, Ratomanadi, Piotr Stanisława
    Człowieku w wielu wcieleniach: opowiedz nam o twoich problemach a wspólnie postaramy się coś zaradzić.

  5. marsz do różańca opluwacze, jak odczuwacie niedosyt to śmietanę u biskupa lizać. Gdzie jak gdzie, ale w polskim internecie już jest mentalność EUROPEJSKA. Wcześniej lub później sami będzie przeciwko zaściankowości, bo tak będzie WAM wygodniej.

  6. Twój Ruch (Ruch Palikota) to banda degeneratów, odmieńców i wyrzutków społeczeństwa, których nikt nie bierze na poważnie. Nie może dziwić zatem fakt, że propagują tego typu odchylenia. Gender to głupota jakich mało, na którym zarabiają pseudo-naukowcy i frustraci pokroju pani Magdy FilozofKI;) pozdrawiam myślących, nie dajcie się nabrać na tę szopkę!

  7. Ideologia gender to choroba. Stanowisko Kościoła jest właściwe, A pedalstwo reprezentowane przez palikociarnię niech nie uczy Kościoła jakie tematy ma poruszać, bo do Kościoła nie należy.

Comments are closed.