WSiZ
Reklama

Rzeszów to bardzo prężnie rozwijająca się stolica województwa podkarpackiego. Czasy, kiedy był miastem szarym, w którym żyło się jak w zwolnionym tempie, a młodzi ludzie chcieli koniecznie wyjechać z niego na studia – to już tylko historia! Teraz Rzeszów jest jednym z ważniejszych punktów na mapie Polski, gdzie można studiować wiele ciekawych kierunków, oraz z którym można związać swoją zawodową przyszłość.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi

Na bieżąco śledzi trendy globalne i branżowe oraz ocenia, jak mogą one wpłynąć na rynek pracy. Przy oferowanych kierunkach studiów bierze pod uwagę różne scenariusze, jak chociażby rozwój sztucznej inteligencji czy kryzys klimatyczny.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie możesz studiować tak ciekawe i sprawdzone kierunki, jak: Informatyka, Zarządzanie, Aviation Management czy Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Najlepszą reklamą dla uczelni są jej studenci i absolwenci. W rozmowach ze studentami i absolwentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania wyraźnie widać ich zadowolenie, nie tylko z samego wyboru kierunku, ale także z całego toku studiów, a zawodowe sukcesy naszych absolwentów mówią same za siebie.

Informatyka

Jakub Rzepka informatyką interesował się od dawna. W dzieciństwie wszystko, co było związane z komputerami, było dla niego czymś niesamowitym.

Wybrałem kierunek Informatyka, gdyż już jako nastolatek wiedziałem, że z tym związana jest moja przyszłość. Po skończeniu szkoły średniej oraz zdaniu matury byłem pewny, że dalej chcę zmierzać tym kursem. Z tego właśnie powodu wybrałem kierunek Informatyka na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Teraz, już jako absolwent studiów I stopnia, mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że był to dobry wybór. Podczas mojej przygody na studiach poznałem wiele wspaniałych osób, które pomogły mi w zdobyciu pracy w zawodzie i nie tylko – mówi Jakub Rzepka, który obecnie studiuje Informatykę na studiach magisterskich.

Mam bardzo pozytywne odczucia w związku ze studiowaniem na WSIZ. Zajęcia są bardzo ciekawe, każdy wykładowca stara się przekazać nam jak najwięcej informacji, co bardzo mi zaimponowało już na początku mojej studenckiej przygody we WSIZ. Dzięki tej uczelni ukierunkowałam się na dziedzinę, którą chcę się zajmować w IT, oraz pracuję już w drugim miejscu pracy w zawodzie – przyznaje Kamila Tałaj, studentka kierunku Informatyka na I roku.

WSiZ
Zdjęcie: Kamila Tałaj

Informatycy nie mają problemu ze znalezieniem pracy – to praca często sama puka do nich.

Dzięki studiowaniu we WSIiZ już po pierwszym roku dostałem pracę w sektorze programistycznym właśnie na tej uczelni. Wszystko dzięki temu, że osoba prowadząca zajęcia z programowania zwracała uwagę na talenty studentów. Z takimi możliwościami mogę już teraz zdobywać doświadczenie zawodowe, które jest bardzo ważne podczas ubiegania się o pracę w IT – tak z kolei o studiach na WSIiZ mówi Jakub Kołodziejczyk, student kierunku Informatyka na II roku.

Kinga Sowa, studentka I roku na kierunku Informatyka o specjalności Programowanie, także uważa wybór uczelni i kierunku za bardzo trafny.

 – Na rynku pracy przodują coraz to nowsze technologie, w których przydatna jest znajomość podstaw języków programowania. Sam kierunek oferuje solidne podstawy do różnego rodzaju prac z branży IT. Dodatkowo możliwe jest dołączanie do wykładów otwartych na innych kierunkach studiów – mówi Kinga.

Grafika komputerowa i produkcja multimedialna

Bardzo obleganym we WSIiZ kierunkiem jest także Grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz specjalność Projektowanie gier komputerowych.

Studentka III roku Angelika Prędka przyznaje, że decyzję o wyborze studiów podjęła jeszcze przed maturą, widząc post na jego temat w mediach społecznościowych. Jest zadowolona z wyboru.

 – Na moim kierunku poznałam mnóstwo ludzi z taką samą pasją, a także rozwinęłam umiejętności nie tylko w grafice 3D, która jest moim głównym hobby, lecz także na wielu innych różnych płaszczyznach, niekoniecznie związanych z moją przyszłą pracą. Jestem bardzo zadowolona z wyboru i chętnie powtórzyłabym studia na tym kierunku, jeśli byłaby taka możliwość.

Studia pomagają mi przede wszystkim w poznawaniu osób, które pasjonują się tworzeniem gier. Umożliwiają również nawiązanie znajomości z wieloma interesującymi osobami zajmującymi się innymi dziedzinami, jak chociażby lotnictwem. We WSIiZ odbywa się wiele dodatkowych wydarzeń – konferencje, wykłady w filharmonii, Hackathony itp. Często biorę udział w tego typu wydarzeniach, co rozwija moje zdolności interpersonalne, poprawia pewność siebie oraz wiarę we własne zdolności – mówi Maksymilian Decowski, student II roku na kierunku Grafika komputerowa i projektowanie multimedialne, specjalność Projektowanie gier komputerowych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
WSiZ
Zdjęcie: Maksymilian Decowski

Wybrałem WSIiZ bo oferowała zajęcia, które bardzo mnie interesowały – modelowanie 3D, podstawy riggingu, animacja 3D czy oświetlenie i rendering. Zajęcia ze specjalistami ze światowej firmy Juice sprawiły, że czuję się o wiele pewniej w programach, z których korzystam. Studia pokazały mi także nową odnogę grafiki czyli druk 3D, którym bardzo się zainteresowałem. Dzięki studiom na WSIiZ mogłem wybrać praktyki w Podkarpackim Centrum Innowacji, gdzie zajmuję się modelowaniem 3D na pracowni Modelowania 3D i szybkiego prototypowania – mówi Maciej Paruch, student III roku.

Michał Duplaga to absolwent dwóch kierunków: Grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz Zarządzanie. Obydwa, jak twierdzi, miały kluczowe znaczenie dla jego rozwoju zawodowego.

WSiZ
Zdjęcie: Michał Duplaga

 – Poznałem nie tylko teorię, ale też praktyczne aspekty zarządzania i automatyzacji, które teraz wykorzystuję na co dzień w prowadzeniu moich firm – mówi Michał Duplata. Wartość tych studiów nie ogranicza się tylko do wiedzy akademickiej, ale również do zdobytych umiejętności interpersonalnych i sieci kontaktów biznesowych, które okazały się nieocenione w mojej karierze zawodowej. Obecnie Michał Duplaga jest Prezesem Zarządu i właścicielem firmy Maszynoznawcy Sp. Z o.o. oraz Członkiem Zarządu i Dyrektorem Handlowym ENEBariery Sp. z o.o.

Aviation Managment

Lotnisko w Jasione bije kolejne rekordy jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów, a Aviation Management to flagowy kierunek Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, który łączy studentów z Polski oraz całego świata.

Amina Koldas z Kazachstanu jest już absolwentką tego kierunku i wspomina go ze wzruszeniem.

WSiZ
Zdjęcie: Amina Koldas

– Wybrałam zarządzanie lotnictwem, ponieważ zawsze marzyłam o połączeniu mojego życia z czymś tak ogromnym, inspirującym i różnorodnym, jak właśnie lotnictwo. Czas studiów wspominam jako najjaśniejszy, najbardziej pouczający i zabawny w moim życiu. Bycie studentką w Rzeszowie było bardzo interesujące. Szczególnie ciepło wspominam nasze wykłady w kampusie w Kielnarowej, jest to miejsce, które istnieje w bliskim kontakcie z naturą, przez co można się zrelaksować i lepiej skoncentrować na studiach.

Po raz pierwszy o WSIiZ usłyszałem, gdy szukałem uniwersytetów w Europie, które oferują program zarządzanie lotnictwem na studiach licencjackich. Obok IUBH w Niemczech, WSIiZ oferowało najlepszy kurs zarządzania lotnictwem w Europie – mówi Pawan Sharma.

WSiZ
Zdjęcie: Pawan Sharma

– Mój czas spędzony w Rzeszowie był niezapomniany, nawiązałem wspaniałe przyjaźnie oraz wyjątkowe i profesjonalne relacje z wykładowcami. Obecnie jako doradca w Cathay Pacific, pomagam klientom w zapytaniach dotyczących ich lotów, biletów, programu członkowskiego itp. Pomagam w ich rezerwacjach i koordynuję je z naszymi stacjami na całym świecie. Studia na WSIiZ odegrały bardzo ważną rolę w moim zrozumieniu operacji Cathay. Centra operacyjne międzynarodowych linii lotniczych zarządzają bardzo napiętymi harmonogramami realizowanymi na całym świecie – tak studia na kierunku Aviation Management wspomina dziś kolejny jego absolwent Pawan Sharma z Indii.

Ze studiów na kierunku Aviation Management jest zadowolona także Anns Kuttipuzhakaren z Indii, która wybrała WSIiZ ze względu na interesujący program studiów oraz wykładowców z doświadczeniem w branży.

Poczułam, że WSIiZ do mnie pasuje. Rzeszów jest rozwijającym się miastem i częścią Doliny Lotniczej i działa tu wiele firm lotniczych o zasięgu regionalnym i globalnym. To świetne miejsce do rozpoczęcia kariery w tej branży. Obecnie pracuję jako kontroler faktur w Lufthansa Technik AG w Rzeszowie. Jestem częścią zespołu, który zajmuje się obsługą posprzedażową wystawiania faktur za usługi Mobile Engine Service świadczone przez zespół Lufthansa Technik na całym świecie – mówi Anns Kuttipuzhakaren.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie istnieje już 28 lat

To co ją wyróżnia, to jakość kształcenia – zajęcia ze studentami prowadzi około 200 praktyków z różnych branż. Dzięki temu prawie 85% absolwentów deklaruje zadowolenie ze studiów, 76% ponownie wybrałoby studia na WSIiZ, 78% poleciłoby WSIiZ swoim znajomym.

Aż 72% naszych absolwentów uważa, że ich szanse na rynku pracy po ukończeniu studiów na WSIiZ zwiększyły się. Co ważne: absolwenci WSIiZ nie mają problemu ze znalezieniem pracy – w minionym roku aż 68,6% osób na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich oraz 86,9% osób na studiach II stopnia zadeklarowało, że miało pracę już w czasie studiów.

Co studenci najbardziej doceniają na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie? W ankietach absolwenckich wymieniają najczęściej:
– wykwalifikowaną kadrę,
– jakość nauczania i jej praktyczny charakter,
– miłą i partnerską atmosferę.

WSIiZ to uczelnia proekologiczna i międzynarodowa. Studiują na niej obywatele ponad 50 krajów świata. Studia we WSIiZ dają możliwość połączenia pasji z nauką oraz rozwijania swoich zainteresowań. Dołącz do nas i stań się częścią społeczności WSIiZ.

Reklama